Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
Tip travel
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Využíva Mercedes-Benz E300 de benzínový agregát?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 

Vodíkový hybrid N Vision 74 od Hyundai získal prestížne dizajnérske ocenenie Red Dot Design Award.

22.8.2023

Spoločnosť Hyundai opäť potvrdila svoje celosvetové vedúce postavenie v oblasti dizajnu, keď získala prestížne ocenenie Red Dot Award 2023 za svoj koncept N Vision 74. Ten bol ocenený v kategórii Mobility & Transportation.

 

Vysokovýkonné vodíkové elektrické hybridné vozidlo N Vision 74 v sebe spája minulosť, súčasnosť a budúcnosť Hyundai. Demonštruje dizajnovú víziu značky pre zábavu z jazdy v ére udržateľnej budúcnosti.

 

Hyundai označuje N Vision 74 za pojazdné laboratórium, tzv. „Rolling Lab“, pretože nejde iba o bežné koncepčné vozidlo, ale slúži aj na výskum, vývoj a overovanie jeho vysokovýkonných technológií inšpirovaných motoršportom predtým, ako sa aplikujú na sériovo vyrábané modely.

 

N Vision 74 tiež vzdáva hold dizajnu konceptu Pony Coupe, ktorý Hyundai predstavil v roku 1974. N Vision 74 zdedil čistotu konceptu Pony Coupe - dynamické proporcie bočnej siluety a špeciálny dizajn B stĺpika – a zároveň bol doplnený o ďalšie detaily, ktoré sú inšpirované motoristickým športom.

 

Ocenenie Red Dot Award, ktoré organizuje Design Zentrum Nordrhein Westfalen v Nemecku, je jednou z najväčších svetových súťaží dizajnu. Cena je rozdelená do troch rôznych kategórií: Produktový dizajn, Brand & Communication Design a Design Concept.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén