Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
Tip travel
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Využíva Mercedes-Benz E300 de benzínový agregát?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 

Loeb sa pravdepodobne stane opäť majstrom sveta v rely

Automagazín - Motošport

11.11.2011
CARDIFF 11. novembra (WEBNOVINY) - Snahu Mikku Hirvonena o prerušenie sedem rokov trvajúcej vlády Sébastiena Loeba vo svete rely zastavil konár v chladiči jeho auta. Fínsky jazdec musel v piatok na záverečných pretekoch sezóny vo Walese pre poškodenie motora zastaviť svoj Ford Fiesta a prakticky sa tým pripravil o možnosť zmazať osembodové manko v priebežnom hodnotení na lídra šampionátu.

Loeb s veľkou pravdepodobnosťou získa svoj ôsmy titul majstra sveta v rade. "Je koniec, o tom niet pochýb," konštatoval pre oficiálnu stránku www.wrc.com Hirvonen, ktorý môže v sobotu pokračovať, ak sa mu podarí odstrániť poruchu. Z jeho slov však cítiť rezignáciu: "Musím sa poďakovať celému tímu za odvedenú prácu a pomoc. Žiaľ, musíme sa opäť sústrediť na budúcnosť a vyjsť úspechu v ústrety."

Hirvonen sa v piatok na chvíľu dostal na čelo poradia Rely Veľkej Británie pred Loeba, rýchlejší bol v piatej aj šiestej rýchlostnej skúške, ale potom prišla osudná chyba. Chladič motora mu poškodil skrytý konár stromu počas siedmej rýchlostnej skúšky v Dyfnante, ktorý narazil do prednej časti auta. "Išiel som do šmyku a zadkom som sa dostal na úroveň násypu cesty. Chcel som to korigovať a vrazil som predkom do násypu, kde trčal konár zo stromu. Prerazil chladič.

Nenarobil väčšie škody, ale z chladiča vytiekla všetka voda," opísal Hirvonen. Samotná nehoda stála Hirvonena takmer štyri minúty. Pokúšal sa auto dostať do servisnej zóny v Builth Wells vzdialenej od miesta nehody 100 km, ale po približne piatich kilometroch definitívne zastavil. "Pokúsime sa chladič opraviť, nevyzerá to, že by bol motor vážnejšie poškodený. Je nám ľúto, že úžasný súboj sa skončil práve takto nešťastne," povedal šéf tímu Malcolm Wilson.
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén