Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
Tip travel
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Využíva Mercedes-Benz E300 de benzínový agregát?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 

Scirocco na okruhu

24.5.2008

 

Nürburgring – Automobily Scirocco prejdú počas tohto víkendu významnou skúškou. Postavia sa na štart dvadsaťštyrihodinovky na slávnom nemeckom okruhu.

Na Nürburgringu sa tento víkend jazdí už 36. ročník 24-hodinových pretekov. V štartovnom poli sa objaví aj značka Volkswagen, prostredníctvom troch upravených automobilov Scirocco GT24. Špeciály vychádzajú z produkčného modelu Scirocco, ktorý sa predstavil na autosalóne v Ženeve. Za volant sa posadia aj dve hviezdy motoristického športu – trojnásobný víťaz tejto dvadsaťštyrihodinovky Hans-Joachim Stuck a bývalý matador svetových automobilových súťaží Carlos Sainz. Pretekársky špeciál prešiel viacerými úpravami, poháňať ho bude motor 2.0 TFSI s maximálnym výkonom 239 kW (325 k) a krútiacim momentom 340 Nm. Prenos sily sprostredkuje dvojspojková prevodovka DSG. Karoséria bola predĺžená a rozšírená, vzadu pribudlo prítlačné krídlo. Úpravami prešiel aj podvozok, ktorý karosériu výrazne priblížil ku vozovke.

 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén