KIA XCeed
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Je Škoda Kamiq najmenším SUV značky Škoda?
 
A: Áno

B: Nie 
 
NOVINKY

Elektrifikované vozidlá Toyota na olympiáde v Tokiu 2020 zlepšia mobilitu a znížia emisie

Približne 90 percent vozidiel, ktoré Toyota poskytne usporiadateľom olympijských a paralympijských hier v Tokiu 2020, bude elektrifikovaných. Automobilka chce dosiahnuť najnižšiu cieľovú úroveň emisií v rámci všetkých oficiálnych vozových parkov olympijských a paralympijských hier v histórii, a znížiť tým celkové zaťaženie životného prostredia.

Hyundai predstavil osobnú elektrickú kolobežku s dojazdom 20 km

Mikromobilitu na krátke vzdialenosti zabezpečí skladateľná a ľahká elektrická kolobežka
V budúcnosti sa môže stať súčasťou výbavy vozidiel Hyundai Motor Group
Kolobežka s 10,5 Ah lítiovou batériou má dojazd 20 km a dosiahne maximálnu rýchlosť 20 km/h

Marek Hamšík sa stal ambasádorom značky Kia

 • Futbalová superhviezda, kapitán národného tímu a vzorný otec  Marek Hamšík sa stal ambasádorom značky Kia
 • So značkou Kia Motors ho spája silný príbeh
 • Marek Hamšík odhalil a pokrstil najnovší model XCeed

Nové Mercedes-Benz GLE kupé a Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé

Nové modely Mercedes-Benz GLE kupé a Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ kupé spájajú športové vlastnosti a eleganciu kupé s technikou nového konštrukčného radu veľkých prémiových vozidiel SUV značky Mercedes-Benz. Prvý raz sa predstavia na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte (12. – 22. 9. 2019). K predajcom sa dostanú na jar 2020.

Mercedes-Benz EQV: Svetová premiéra prvého prémiového veľkopriestorového vozidla s elektrickým pohonom

 • Dojazd 405 kilometrov (predbežné údaje) a sériová funkcia rýchleho nabíjania zabezpečujú elektrickú mobilitu vhodnú na každodenné jazdenie
 • Plne dostupný priestor v interiéri vďaka umiestneniu vysokonapäťového akumulátora v spodku vozidla
 • Inteligencia a konektivita vďaka MBUX s funkciami špecifickými pre EQ
 • Dizajn interiéru a exteriéru s jedinečným vzhľadom EQ
 • Po modeloch eVito a eSprinter divízia Mercedes-Benz Vans prvýkrát predstavuje elektrické vozidlo, ktoré je zároveň určené pre súkromných zákazníkov ako aj podnikateľov

Svetové premiéry Opel na frankfurtskom autosalóne 2019: nová Astra a nová Corsa

Svojimi premiérami na tohtoročnom medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom (dni pre médiá 10.-11. septembra, dni pre verejnosť 12.-22. Septembra 2019) Opel demonštruje, že automobilová budúcnosť je šetrná k životnému prostrediu a mnohotvárna. Na frankfurtskom autosalóne budú mať svetovú premiéru Opel Corsa novej generácie, Grandland X Hybrid a modernizovaný Opel Astra – perfektne prispôsobené potrebám zákazníkov. Nový Opel Corsa bude k dispozícii nielen vo verzii s efektívnymi spaľovacími motormi ale po prvý raz aj ako plne elektrická verzia Corsa-e – s dojazdom do 330 kilometrov podľa WLTP

Toyota RAV4 - najvyššie hodnotenie v crash testoch

Získala najvyššie hodnotenie TOP SAFETY PICK+  od inštitútu Insurance Institute for Highway Safety (IIHS), ktorý možno považovať za americký ekvivalent Euro NCAP. Toyota RAV4 piatej generácie (2019)  dostala najvyššie známky v nárazových testoch a za efektívnosť predkolízneho systému PCS.

Spustenie výroby modelu XCeed

Po dvojtýždňovej celozávodnej dovolenke, 5. augusta, spustila Kia Motors Slovakia sériovú výrobu nového modelu

Hyundai predstavil novú Sonatu Hybrid

Spoločnosť Hyundai Motor uviedla na trh model Sonata Hybrid s technológiou Active Shift Control (ASC) a solárnym strešným systémom

LEXUS JE OFICIÁLNYM VOZIDLOM 76. MEDZINÁRODNÉHO FILMOVÉHO FESTIVALU V BENÁTKACH – LA BIENNALE DI VENEZIA

Už tretí rok po sebe je spoločnosť Lexus sponzorom medzinárodného filmového festivalu v Benátkach – La Biennale di Venezia, ktorý sa uskutoční na ostrove Lido od 28. augusta do 7. septembra 2019 za účasti argentínskej režisérky Lucrecie Martel, prezidentky medzinárodnej poroty súťaže.

 

Toyota predstavuje nový päťmiestny Prius Plug-in Hybrid

Prius, celosvetovo prvý hybridný automobil, je technologicky vylepšovaný už viac ako 20 rokov. Nové prevedenie Plug-in ponúka zákazníkom päť miest na sedenie a nový čierny metalický lak.

 

Hyundai je najpredávanejšou značkou vozidiel u súkromných osôb

 • Hyundai sa za prvých šesť mesiacov roka 2019 stal s 2 407 predanými kusmi najpredávanejšou značkou automobilov u súkromných zákazníkov na Slovensku
 • V kategórii osobných vozidiel (M1) je dvojkou so 4 547 predanými autami a trhovým podielom 8,7%
 • Celkovo (M1 + N1) je Hyundai so 4 556 registrovanými vozidlami 3. najúspešnejšou značkou
 • Najobľúbenejším vozidlom Hyundai je model i30, ktorý ovládol kategóriu C1 s 1 778 predanými kusmi

Nový Passat už v predpredaji na Slovensku

Spoločnosť Porsche Slovakia s.r.o., autorizovaný importér značky Volkswagen pre Slovensko, spustila od začiatku júla predpredaj  modernizovaného radu Passat. S 30 miliónmi vyrobených exemplárov je Passat najúspešnejším modelom strednej triedy na svete. Technická modernizácia a dizajnové zmeny zásadne menia bestseller značky Volkswagen: so systémami infotainmentu novej generácie (MIB3) bude permanentne online a vďaka tomu môže využívať nové, inovatívne funkcie a služby. Nové asistenčné systémy zvyšujú bezpečnosť, zdokonalené motory a systémy podvozka zvyšujú komfort a prinášajú fascinujúcu jazdnú dynamiku.

Toyota spúšťa novú ofenzívu ľahkých úžitkových vozidiel (LCV), vrátane elektrifikácie

· Uvedenie nového modelu PROACE CITY rozšíri pôsobnosť spoločnosti Toyota na trhu s ľahkými úžitkovými vozidlami o CDV (Compact Duty Van)

· Verzie elektromobilov s batériovým pohonom (BEV) vozidiel PROACE a PROACE CITY sa začnú uvádzať od roku 2020

· Nová stratégia značky ľahkých úžitkových vozidiel „Toyota Professional“ poskytne špičkové služby a podporu pre zákazníkov, ktorí si kupujú ľahké úžitkové vozidlá

Toyota GR Supra GT4 bude v predaji od roku 2020

Podľa oficiálneho potvrdenia TOYOTA GAZOO Racing bude súťažné vozidlo GR Supra GT4 uvedené na trh v roku 2020. Model, ktorý je určený pre súkromné tímy, môže súťažiť po celom svete.

 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén