Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
Tip travel
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Využíva Mercedes-Benz E300 de benzínový agregát?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 
NOVINKY

Nový Hyundai TUCSON je v predaji. S cenou od 27 990 € a hodnotnou výbavou už v základe.

Nový TUCSON ponúka širokú paletu motorizácií: od benzínu, cez diesel až po hybrid a plug-in hybrid.

 

Začiatok predaja nových modelov Mercedes-AMG E 53 HYBRID 4MATIC+

Odteraz si môžu zákazníci objednať nový model Mercedes-AMG E 53 HYBRID 4MATIC+ ako sedan a kombi u zmluvných partnerov   (kombinovaná vážená energetická spotreba: 26,7 – 24,1 kWh/100 km plus 1,1 – 0,8 l/100 km | kombinovaná spotreba paliva s vybitým akumulátorom: 9,5 – 8,6 l/100 km | kombinované vážené emisie CO₂: 24 – 19 g/km. Predajná cena za sedan začína na 111 600 eur s DPH, za kombi na 114 120 eur s DPH. Oba modely s hybridným pohonom dobíjateľným zo siete kombinujú výrazný výkon a jazdnú dynamiku s veľkým elektrickým dojazdom.

 

 

 

Hybridná Toyota Camry získala ocenenie Green Choice od Consumer Reports

Toyota Camry už štyri desaťročia určuje štandardy v segmente sedanov a už roky je najpredávanejšou limuzínou na svete. Je to tiež jedno z najúspornejších áut s nízkymi emisiami na trhu, čo potvrdzuje aj nové ocenenie Green Choice od Consumer Reports.

 

Vynovený bestseller Hyundai i30 má slovenské ceny.

Modernizovaný Hyundai i30 Hatchback s bohatou výbavou už v základe je v ponuke od 18 490 €.

 

Vyššia bezpečnosť vo vozidlách Škoda: Aplikácia Traffication varuje pred blížiacimi sa vlakmi

Vozidlá značky Škoda dostávajú novú funkciu, ktorá ešte viac zvyšuje ich bezpečnosť. Ponúka ju aplikácia Traffication, ktorá po novom (zatiaľ v testovacej fáze) upozorní na blížiaci sa vlak pri prejazde železničným priecestím. Aplikácia, ktorá je dostupná pre väčšinu vozidiel značky Škoda tak rozširuje existujúce bezpečnostné funkcie a možnosti aplikácie, ako je výstraha pred vozidlami v protismere a upozornenie na riziko neúmyselného vjazdu do protismeru, napríklad na diaľnici.

 

Toyota Hilux a Proace City ocenené odborníkmi v oblasti vozového parku

Dva modely z radu Toyota Professional vyhrali Fleet News Awards vo Veľkej Británii. Toyota Hilux vyhrala titul „Najlepšie terénne úžitkové vozidlo“ a Toyota Proace City bola už druhý rok po sebe zvolená za „Najlepšiu malú dodávku".

OTVORENIE OBJEDNÁVOK NA NOVÝ RENAULT CAPTUR V SLOVENSKEJ REPUBLIKE

  • Nový Captur je u nás k dispozícií  od dnes od 18 000 €.
  • LPG a plne hybridné pohony E-Tech 145 sú k dispozícii od 18 800 €, resp. 25 900 €.
  • Ponuka má tri úrovne výbavy: Evolution, Techno a nová verzia Esprit Alpine;
  • Vozidlá začnú prichádzať do dílerstiev v lete tohto roka.

 

Škoda Auto Slovensko je v prvom kvartáli naďalej lídrom trhu s 21,85 % podielom aj vďaka najmodernejšej modelovej palete a atraktívnej ponuke pre zákazníkov.

Značke Škoda sa na Slovensku aj naďalej darí. V mesiaci marec, ale tiež kumulatívne za prvý kvartál, bola jednoznačným lídrom na trhu s novými automobilmi. Iba za marec doručila celkovo 1 432 vozidiel, čím si zabezpečila trhový podiel 18,47 %. Za prvý kvartál dodala zákazníkom 5 111 vozidiel s trhovým podielom 21,85 %. Jednotkou sa automobilka stala nielen v segmente firemných, ale tiež súkromných vozidiel. Medzi najpredávanejšími vozidlami sa už tradične umiestnili modely Octavia, Fabia, Scala, ako aj SUV modely Kamiq či Karoq. Tohtoročná modelová ofenzíva značky poskytuje všetky predpoklady pre stabilný rast aj do budúcna.

 

 

CITROËN PREDSTAVUJE NOVÝ C3 AIRCROSS S VÝRAZNÝM A VŠESTRANNÝM ŠTÝLOM A TÝM AJ SVOJE NOVÉ AMBÍCIE V SEGMENTE B-SUV

Citroën dnes odhaľuje prvé snímky nového modelu C3 Aircross, ktorý zdieľa s hatchbackem C3 rovnakú štýlovú identitu s prísľubom priestoru a pohodlia na palube, ako aj ambíciu otriasť trhom s veľmi konkurenčnou cenou. Oba modely – C3 aj C3 Aircross – sú postavené na rovnakej platforme Smart Car, ktorá umožňuje využiť širokú škálu motorov bez vysokých nákladov.

Elektrický Lexus RZ získal označenie „Green Choice“

Elektrický Lexus RZ získal uznanie od nezávislej a prestížnej spotrebiteľskej organizácie Consumer Reports. Prvý model značky Lexus, postavený od základov s týmto typom pohonu, získal označenie „Green Choice“, ktoré oceňuje najekologickejšie automobily. Ide o ďalšie ocenenie pre SUV Lexus zdôrazňujúce jeho ekologické hodnoty. Minulý rok v novembri Lexus RZ triumfoval v Grand Prix Auto Moto 2023 a získal titul Auto roka s nízkymi emisiami.

 

Nová generácia Hyundai SANTA FE má slovenské ceny. Štartuje na sume 44 990 €.

Slovenský importér značky Hyundai zverejnil cenník jednej zo svojich najväčších tohtoročných noviniek. Úplne nové Santa Fe je po zarátaní akciového bonusu v predaji s cenou od 44 990 €. Za túto sumu získa zákazník kvalitne vybavené vozidlo s full-hybridnou motorizáciou, 6-stupňovým automatom a pohonom prednej nápravy. Vrchol ponuky predstavuje nové Santa Fe s plug-in hybridnou technológiou, pohonom 4x4 a v novej špičkovej výbave Calligraphy za 61 490 €. Nový Hyundai Santa Fe je možné mať v 5, 6 aj 7-miestnej verzii.

 

Nový Opel Frontera: priestranné a zábavné SUV, dostupné aj ako čistý elektromobil

Spoločnosť Opel ohlasuje začiatok novej kapitoly svojej dlhej a úspešnej histórie: automobilka so sídlom v Rüsselsheime dnes odhalila prvé fotografie nového modelu Opel Frontera. Toto nové zábavné a priestranné SUV so znakom blesku bude od samého začiatku k dispozícii ako batériové elektrické vozidlo, prípadne si zákazníci budú môcť zvoliť niektorý variant so 48-voltovou hybridnou technológiou.

 

Kurzy pre mladých vodičov odhalili chyby, ktorých sa najčastejšie na cestách dopúšťajú

Inštruktori z Centra bezpečnej jazdy identifikovali počas špeciálnych kurzov pre čerstvých vodičov niekoľko chýb, ktorých sa táto skupina najčastejšie dopúšťa. Bezplatný kurz Bezpečne s Toyotou minulý rok absolvovalo 200 mladých vodičov. Teraz majú príležitosť ďalší. Toyota spustila prihlasovanie do ďalšieho ročníka, ktorý sa začína už 14. apríla. Prihlasovanie prebieha na webstránke www.bezpecnestoyotou.sk.

Rely Safari Keňa: TOYOTA GAZOO Racing si už štvrtýkrát za sebou prišla po víťazstvo na Safari

Súťažný tím TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team už po štvrtýkrát za sebou zvíťazil na Rely Safari v Keni. Náročnému africkému podujatiu dominoval Kalle Rovanperä na prvom mieste, zatiaľ čo druhé miesto obsadil Takamoto Katsuta z rovnakého tímu.

 

Európsky obľúbenec Hyundai TUCSON dostane viaceré vylepšenia.

Hyundai Tucson debutoval už v roku 2004 a za dvadsať rokov si získal srdcia mnohých európskych vodičov. Len v roku 2023 sa z tohto kompaktného SUV v Európe zaregistrovalo 158 056 kusov.

 

 

 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén