Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
TIP travel last minute
 
Citroën Jumper Furgon ihneď so zľavou 20% a úrokom od 1,55%
 
Aktuálna súťažná otázka
 

Znamená označenie RS na Octavii slovné spojenie Rallye Sport?

 
A: Áno

B: Nie

 
 
 
NOVINKY

Športové modely Toyoty vo verzii GR a GR SPORT sú snom každého automobilového nadšenca

Vozidlá z radu GR - GR Supra, GR Yaris a GR86 čerpajú zo skúseností pretekárskeho tímu TOYOTA GAZOO Racing a sú ukážkou schopností spoločnosti Toyota pri výrobe áut, ktoré vyvolávajú emócie nielen za volantom. Populárne modely z dizajnového radu GR SPORT inšpirovaného motoristickým športom zase odkazujú na úspechy v rely a iných pretekoch po celom svete

SsangYong dnes uvádza na trh úplne nový model Torres

Juhokórejská automobilka SsangYong v minulom roku uviedla na svojom domácom trhu model Torres, ktorý od začiatku oslavuje veľké predajné úspechy. Teraz nastáva chvíľa, ktorú slovenskí fanúšikovia značky SsangYong dlho očakávali. Dnes totiž tento úplne nový model uvádza automobilka aj na slovenský trh.

 

Toyota Yaris Cross je najpopulárnejším modelom v Európe – v prvej polovici roku 2023 sa jej predalo viac ako 100 000 kusov

Toyota Motor Europe (TME) neustále posilňuje svoju pozíciu v regióne. Polročný predaj výrobcu dosiahol 573 976 áut, čo je nárast o 2 % v porovnaní s prvými šiestimi mesiacmi minulého roka. Toyota je druhou najobľúbenejšou značkou na európskom trhu osobných automobilov. Silná pozícia TME v Európe je aj výsledkom rastúceho dopytu po elektrifikovaných automobiloch Toyota a Lexus, ktorých predaj dosiahol 409 506 kusov (nárast o 6 %). 

KAŽDÝ JOGGER SA MÔŽE STAŤ SPÁLŇOU NA CESTÁCH

 • Dacia Jogger je jediným modelom v ponuke značky Dacia s možnosťou dokúpenia balíka Sleep-in, ktorý umožňuje dvom osobám vo vozidle stráviť noc vonku, alebo dokonca celej rodine či skupine priateľov v stane Dacia.
 • Balík Sleep-in je kompatibilný aj s ostatnými 5- a 7-miestnymi verziami modelu Dacia Jogger, nielen s verziou Extreme.

 

Škoda za prvý polrok medziročne rástla o vyše 37 percent, zákazníkom na Slovensku dodala 9 tisíc áut

Spomedzi 10 najpredávanejších automobilových značiek na slovenskom trhu rástla Škoda v prvom polroku 2023 najrýchlejšie. Vyplýva to z oficiálnych štatistík registrácií nových automobilov. V medziročnom porovnaní dodala Škoda zákazníkom o 2 443 vozidiel viac, čo predstavuje nárast o rekordných vyše 37 percent. Drží si tak takmer 20 - percentný podiel na trhu s veľkým náskokom pred konkurenciou. Na vzostupe je aj záujem o bezemisnú mobilitu, čo potvrdzujú aj predajné čísla modelu Enyaq, ktorý je najpredávanejším elektromobilom na Slovensku, pričom v medziročnom porovnaní predaje zdvojnásobil.

 

Úplne nový Hyundai SANTA FE má odvážny dizajn a ponúka viac priestoru pre aktivity v meste i mimo neho.

Hyundai odhalil úplne nové SANTA FE, ktorého dizajn prešiel radikálnou premenou. Piata generácia obľúbeného SUV strednej triedy spája využiteľnosť auta v mestskom aj prírodnom prostredí tým, že reflektuje aktuálne trendy v životných štýloch zákazníkov.

 

Automobilka SsangYong dnes uvádza na slovenský trh nové Musso Grand

Automobilka SsangYong dnes uvádza na slovenský trh nové Musso Grand. Zmeny v exteriéri tohto pick-upu nájdeme hlavne vo verzii Premium.

Final Edition modelu Mercedes-Benz G 500: limitovaný mimoriadny model k 30. narodeninám

 • Model Mercedes-Benz 500 GE bol v roku 1993 prvým variantom Triedy G s motorom V8
 • Edícia Final Edition je obmedzená na 1 500 kusov
 • Exkluzívne detaily výbavy vrátane balíka kompletne v koži MANUFAKTUR

 

STARIA zaujala. Za prvý mesiac z nej Hyundai predal už 35 kusov.

 • Za prvý mesiac predaja na Slovensku sa z MPV modelu STARIA predalo 35 kusov.
 • Do konca júna sa stihlo zaregistrovať prvých 10 kusov vozidiel.
 • Zákazníci siahli v 20 prípadoch po 9-miestnej a v 15 po 7-miestnej verzii.

 

FIAT, BUDÚCNOSŤ JE NA CESTE

Podujatie pre médiá „FIAT, BUDÚCNOSŤ JE NA CESTE“ sa uskutočnilo na La Pista 500: slávnej skúšobnej trati na streche budovy historického závodu Lingotto v Turíne. Vystúpil na ňom Olivier Francois, CEO
FIAT a CMO koncernu Stellantis.
● Svetovou premiérou nových modelov Fiat 600e a Fiat Topolino sa otvára nová kapitola plánu FIAT, ktorý má ďalej posilniť rolu talianskej značky ako lídra v oblasti udržateľnej mestskej mobility.
● Na podujatí FIAT potvrdil pokračovanie podpory organizácie (RED), ktorá zahŕňa aj nový Fiat (600e)RED.

Nová Kia Picanto prináša vodičom progresívny dizajn, aby si mohli užívať slobodu

Vyniká. Picanto, moderný kompaktný hatchback značky Kia, je vylepšený o nový dizajn a pokročilé technológie. Zákazníci značky Kia tak zažijú modernú a účelnú jazdu a môžu si vychutnávať slobodu, ktorú prináša pohyb.

 

Jubilejné 20. výročie partnerstva Škoda Auto a Tour de France sa nesie v znamení elektromobility

› Škoda Auto je už od roku 2004 oficiálnym hlavným partnerom a dodávateľom vozidiel pre Tour de France
› Automobilka z Mladej Boleslavi poskytne organizátorom viac ako 200 elektrifikovaných sprievodných vozidiel
› Riaditeľ pretekov, Christan Prudhomme, povedie pelotón vo veliteľskom vozidle Enyaq Sportline
› Partnerstvo pokračuje aj v ženských pretekoch Tour de France Femmes
› K tlačovej správe je priložený rozhovor s Christianom Prudhommem a vodičom veliteľského vozidla

SVETOVÁ PREMIÉRA ÚPLNE NOVÉHO MODELU TOYOTA C HR

Uvedenie pôvodného modelu Toyota C-HR na trh bolo zlomovým bodom pre spoločnosť Toyota aj pre európsky segment vozidiel C-SUV. Išlo o radikálny prírastok na vysoko konkurenčnom trhu, ktorý kontrastoval s konvenčným štýlom SUV a svojím dramatickým dizajnom s ostrými hranami sa priblížil vzhľadu súčasných športových kupé.

SsangYong Korando CLUB – nová verzia dostupná už od 20 990 € s DPH

Automobilka SsangYong už piatym rokom ponúka slovenským zákazníkom svoje vozidlá s atraktívnym pomerom ceny a hodnoty. Teraz prichádza s upravenou ponukou modelu Korando. „Chceme, aby náš obľúbený model Korando bol ešte dostupnejší našim zákazníkom, a preto prichádzame s jeho novou verziou CLUB, ktorá štartuje od 20 990 € s DPH,“ vysvetľuje Petr Škutina, Country Manager SsangYong pre CZ&SK. Veľkou výhodou je, že aj pri verzii CLUB je možné ľubovoľne zvoliť medzi pohonom predných či všetkých kolies a manuálnou či automatickou prevodovkou.

RENAULT KANGOO, BESTSELLER, NAJPREDAVANEJSIE ELEKTRICKE VOZIDLO VO SVOJOM SEGMENTE OD ROKU 2011

 • Renault Kangoo, prvý elektromobil v histórii, ktorý získal titul Medzinárodná dodávka roka 2011, čím vytvoril novú kategóriu vozidiel, je historicky najpredávanejším modelom v segmente
 • Továreň Maubeuge v severnom Francúzsku vyrobila od roku 2011 viac ako 90 000 vozidiel Renault Kangoo a 10 000 partnerských vozidiel 100% elektrických .
 • Od svojho uvedenia na trh slúži model ako ideálne testovacie pole pre elektrické vozidlá značky
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén