Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
TIP travel
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Je VW Golf Variant v ponuke aj s pohonom všetkých kolies?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 
NOVINKY

Dojazd elektrického Hyundai IONIQ 6 je 614 km na jedno nabitie

Spoločnosť Hyundai Motor Company oznámila, že jej elektrifikovaný streamliner IONIQ 6 poskytne až 614 kilometrov plne elektrického dojazdu na jedno nabitie podľa celosvetového harmonizovaného testovacieho postupu WLTP.

 

 

NOVINKA DS 7: ZDOKONAĽOVANIE JE CESTA

Prvý 100 % dizajn, ktorý vznikol pod hlavičkou DS Automobiles a predstavil sa v roku 2017, priniesol model DS 7 CROSSBACK a odhalil nového ducha avantgardy. Model DS 7 CROSSBACK, uznávaný pre svoj jedinečný interiér, neustále zlepšovanie a špičkovú technológiu, otvoril cestu pre nový vývoj, ktorý teraz stelesňuje nový model DS 7.

 

NOVÝ MODEL e-208 100 % ELEKTRICKÝ: VIAC ZÁBAVY, LEPŠIA SPOTREBA, DOJAZD AŽ 400 KM. A TO VŠETKO S NOVÝM ELEKTRICKÝM MOTOROM

Po počiatočnej optimalizácii na konci roka 2021, ktorá zvýšila jeho dojazd o 6,5 % (+ 22 km), bude model PEUGEOT e-208 v roku 2023 profitovať z významnej technologickej zmeny, ktorá zahŕňa motor z nového modelu PEUGEOT e-308: maximálny výkon sa zvýši o 15 %, zo 100 kW (136 k) na 115 kW (156 k),

pričom zlepšená účinnosť zníži priemernú spotrebu energie len na 12 kWh/100 km, čím sa dojazd zvýši o 10,5 %, čiže o 38 km, až na celkových 400 km. Ide o veľmi významné zlepšenia v prospech potešenia, rozpočtu a každodenného života používateľov!

 

10 ROKOV DIZAJNU ZNAČKY LEXUS: OD VRETENOVITEJ MRIEŽKY PO VRETENOVITÚ KAROSÉRIU

Po desiatich rokoch, keď bola charakteristickým dizajnovým prvkom každého nového modelu značky Lexus, prechádza jej slávna vretenovitá mriežka chladiča transformáciou. V súlade s novou érou elektrifikovaných vozidiel sa tento charakteristický tvar rozvinul do novej „vretenovitej karosérie“, ktorú už možno vidieť na pripravovanej novej generácii SUV Lexus RX a plne elektrickom modeli RZ.

 

RENAULT ELEKTRIFIKUJE MEDZINÁRODNÝ AUTOSALÓN IAA V HANNOVERI

Značka Renault sa teší, že môže byť po 4 rokoch na Medzinárodnom autosalóne úžitkových vozidiel IAA v Hannover. Stánok Renault predstaví celý rad svojich odborných znalostí v oblasti plne elektrických dodávok.

 

NOVÝ PEUGEOT E-308 a E-308 SW

100% ELEKTRICKÉ VERZIE PRE OBA MODELY PEUGEOT 308 

Mercedes-AMG GT3 ako prísne limitovaný mimoriadny model EDITION 55

Pri príležitosti svojich 55. narodenín uvádza AMG na trh mimoriadne exkluzívne pretekárske vozidlo, Mercedes-AMG GT3 EDITION 55. Výrobca pretekárskych vozidiel v Affalterbachu ručne vyrobí iba päť exemplárov mimoriadneho modelu. Okrem limitovanej výroby zažiari GT3 jedinečnými technickými atribútmi a mnohými špecifickými detailmi výbavy, vďaka ktorým sa stáva vyhľadávaným zberateľským kúskom – od nápadného dizajnu edície, cez vysokohodnotné pohľadové uhlíkové vlákna až po optimalizovaný výkon motora. Súčasťou mimoriadneho modelu je aj krabička EDITION 55 – 1 OF 5 s exkluzívnymi hodinkami IWC s vygravírovaným číslom podvozka.

 

LEXUS HVIEZDOU FILMOVÉHO FESTIVALU V BENÁTKACH

K hlavným predstaviteľom sveta filmu, celebritám a VIP osobnostiam sa v rámci slávnostného otvorenia 79. ročníka medzinárodného filmového festivalu v Benátkach (La Biennale di Venezia) pripojila aj značka Lexus. Výrobca prémiových vozidiel, ktorý je už šiesty rok za sebou oficiálnym dodávateľom festivalových automobilov, poskytol pre akciu na červenom koberci svoje najnovšie modely, na čele s úplne novým hybridným SUV Lexus RX.

 

Nová Toyota Yaris Cross GR SPORT má športový charakter a štýl

Toyota rozširuje svoju ponuku modelových verzií Yaris Cross v kategórii kompaktných SUV a na jeseň uvedie novú líniu výbavy GR SPORT inšpirovanú športovými úspechmi tímu TOYOTA GAZOO Racing, mnohonásobného víťaza svetového šampionátu. Predpredaj novej verzie GR SPORT bude v Európe spustený v treťom štvrťroku 2022.

 

Premiéra na veľtrhu Caravan Salon v Düsseldorfe: nová Trieda T od Mercedes-Benz s modulom Marco Polo

Mercedes-Benz rozširuje svoju rodinu Marco Polo o nový základný model, čím určuje smer ďalšieho rastu na trhu obytných automobilov. Okrem obľúbeného kempingového autobusu Marco Polo založeného na stredne veľkom vane, Triedy V, bude portfólio v budúcnosti zahŕňať kempingový modul priamo od výroby, ktorý možno flexibilne inštalovať a demontovať pre nové malé vany s hviezdou vrátane novej Triedy T.

"SFÉRA", ORIGINÁLNY SPÔSOB PREDSTAVENIA NOVÉHO MODELU PEUGEOT 408

Táto neobvyklá pohyblivá inštalácia ukázala nový PEUGEOT 408 zo všetkých uhlov. Fastback s levom na kapote sa stal skutočným umeleckým dielom.

 

ŠKODA AUTO odhaľuje prvú skicu exteriéru štúdie VISION 7S

› Novo navrhnutá predná časť s obzvlášť robustným nárazníkom

› Úzke predné svetlomety pretiahnuté k bokom vozidla rozširujú štvoroký vzhľad svetiel do tvaru písmena „T“

› Mohutný podvozok, veľké, aerodynamicky optimalizované kolesá a mierne sa zvažujúce línie strechy

  smerom k zadnej časti

 

Cez víkend bude Slovensko opäť súčasťou Tour de France, prostredníctvom L´Etape Slovakia

  • Druhý ročník slovenskej verzie jedinečného podujatia L’Etape Slovakia by Tour de France
  • Atmosféru skutočných profesionálnych pretekov si 20. a 21. augusta užijú slovenskí fanúšikovia cyklistky v Bratislave a jej okolí  
  • Súťažiacich bude počas pretekov sprevádzať flotila áut ŠKODA, sprievodným vozidlom bude plne elektrický ENYAQ COUPÉ RS iV

 

SKUPINA RENAULT OTVÁRA NOVÚ LINKU NA VÝROBU ELEKTROMOTOROV V ZÁVODE CLÉON

  • Ďalší dôkaz odhodlania Skupiny Renault urobiť z Francúzska globálne centrum na špičkovej úrovni v oblasti elektromobilov.
  • Vďaka investíciám vo výške 620 miliónov eur od roku 2018 upevňuje spoločnosť v závode Cléon svoju pozíciu najväčšieho centra pre výrobu elektromotorov vo Francúzsku a otvára novú výrobnú linku pre elektromotory „ePT-160kW“.
  • Výrobná kapacita závodu je viac než milión elektrifikovaných motorov do roku 2024.

 

Vodíkové ťahače Hyundai XCIENT vyrazia na nemecké cesty

  • Sedem nemeckých spoločností z oblasti logistiky, výroby a maloobchodu zahrnie do svojej firemnej flotily 27 ťažkých vodíkových nákladných vozidiel XCIENT Fuell Cell
  • Štátny program financovania v Nemecku, ktoré tieto spoločnosti využijú, podporuje používanie trvalo udržateľných pohonných systémov a rozvoj infraštruktúry na tankovanie/nabíjanie
  • Hyundai Motor má už v prevádzke 47 vozidiel XCIENT Fuel Cell vo Švajčiarsku, ktoré do júla najazdili viac ako 4 milióny kilometrov.

 

 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén