Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
TIP travel last minute
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 

Znamená označenie RS na Octavii slovné spojenie Rallye Sport?

 
A: Áno

B: Nie

 
 
Citroën Jumper Furgon ihneď so zľavou 20% a úrokom od 1,55%
 
NOVINKY

Nové modely Giulia a Stelvio „Quadrifoglio 100th Anniversario“ Legenda od roku 1923.

Alfa Romeo vzdáva hold logu Quadrifoglio 100 exemplármi exkluzívnych sérií modelov Giulia a Stelvio a pripomína ich na mieste, kde sa začal jeho príbeh: na Sicílii, na miestach konania legendárnych pretekov.

 

Hyundai IONIQ 6 je Svetovým autom roka 2023! Získal aj titul Svetové elektrické auto a Svetový automobilový dizajn roka.

Elektrický streamliner Hyundai IONIQ 6 získal prestížne ocenenie World Car of the Year 2023 – Svetové auto roka 2023. Okrem hlavného titulu si odnáša aj ocenenia World Electric Vehicle (Svetové elektrické auto) a World Car Design of the Year (Svetový automobilový dizajn roka). O trojici ocenení rozhodla medzinárodná porota, ktorá ocenila jeho jedinečný aerodynamický dizajn a vynikajúci výkon. Výsledky World Car Awards boli oznámené na slávnostnom ceremoniály New York International Auto Show (NYIAS).

 

Modely Toyota a Lexus patria medzi najbezpečnejšie autá na americkom trhu

Poisťovací inštitút pre bezpečnosť cestnej premávky (IIHS) zverejnil zoznam najbezpečnejších vozidiel na americkom trhu za rok 2023. Toyota Motor Corporation získala najviac ocenení spomedzi všetkých výrobcov. Medzi 15 víťaznými automobilmi boli modely Corolla, RAV4, Camry a Highlander a SUV-čka značky Lexus UX, NX, RX a ES 350.

Špeciálne upravené vozidlá Škoda Kodiaq budú zachraňovať životy v službách polície

Policajnému zboru Slovenskej republiky najnovšie slúžia dve špeciálne upravené vozidlá Škoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 DSG Style, ktoré budú pomáhať príslušníkom zboru zachraňovať životy pri mimoriadnych situáciách. Výbava týchto vozidiel bola špeciálne koncipovaná tak, aby plnila potreby na základe praktických skúseností príslušníkov polície. Vozidlá Škoda Kodiaq budú jazdiť v bratislavskom a nitrianskom regióne, pričom v budúcnosti by mohli takto upravené vozidlá slúžiť v každom kraji.

DRUHÉ JARNÉ VYDANIE DACIA SPRING

  • Dva roky po uvedení na trh zaznamenal Spring viac ako 108 000 objednávok.
  • S uvedením novej verzie Cargo sa v ponuke modelu Spring objavila možnosť pre profesionálnu klientelu.
  • S hmotnosťou menej ako jedna tona je model Spring najľahším z Top 20 elektrických vozidiel v Európe
  • Vďaka úplne novému motoru ELECTRIC 65, ktorý je k dispozícii vo výbave Extreme, je Spring všestrannejší a poskytuje väčší pôžitok z jazdy
  • Kompaktný a ľahký, dokonale prispôsobený zákazníkom
  • S 5 hviezdičkami Green NCAP a ocenením Green NCAP 2022 za najlepšie vozidlo ako uznanie za jeho energetickú účinnosť Spring ukazuje, že vozidlá môžu byť cenovo dostupné a zároveň ohľaduplné k životnému prostrediu.

 

Príďte na Škoda Brunch a užite si deň so značkou plný bohatého programu, testovacích jázd a súťaží

Škoda Auto Slovensko oslavuje 30. výročie svojho pôsobenia a pozýva všetkých fanúšikov značky na jedinečnú oslavu formou tzv. Škoda Brunch-u. Tento neformálny deň otvorených dverí sa uskutoční vo vybraných predajniach v sieti autorizovaných dílerov značky Škoda a prebiehať bude počas soboty, 1. apríla 2023. Na návštevníkov bude čakať príjemné občerstvenie, program pre celú rodinu, testovacie jazdy na výročných modeloch 30 edition či súťaž o elektrodovolenku s modelom Enyaq iV a o ďalšie hodnotné ceny.

 

Športové automobily Lexus s atmosférickým motorom V8

Až tri modely japonskej značky majú pod kapotou 5-litrový ikonický motor V8. Pochváliť sa ním môžu RC F, LC a LC Convertible. Ide o jeden z posledných atmosféricky plnených motorov V8 dostupných na európskom trhu. Pohonná jednotka sa osvedčila nielen v motoristickom športe, ale aj v prototype jachty Lexus. 

ÚPLNE NOVÝ RENAULT AUSTRAL: KVALITA OD A PO L

Na výrobu špičkového vozidla je potrebný špičková fabrika. Investície vo fabrike v španielskej Palencii jej umožnili zaručiť najvyššiu kvalitu výroby a prevádzky úplne nového modelu Renault Austral a jeho zariadenia. Vozidlo obsahuje viac ako 32 pokročilých asistenčných systémov vodiča (ADAS) vrátane head-up displeja najnovšej generácie, ktorého nastavenia boli upravené obzvlášť starostlivo. Na tento účel boli nainštalované dve nové ultramoderné kalibračné zariadenia. Sergio, vedúci nových projektov v montážnom oddelení továrne, nám prezradil, že vývoj týchto dvoch zariadení nebol vôbec jednoduchý kvôli problému s osvetlením. Prinášame vám ohliadnutie za úspechom tohto experimentu a ako výsledok už teraz prospieva vozidlám vychádzajúcim zo španielskeho závodu.

 

Odhalili prevratný elektromobil Kia EV9: spája odvážny dizajn s charakterom pravého SUV

Spoločnosť Kia Corporation dnes odhalila fotografie modelu Kia EV9 zobrazujúce celkový dizajn exteriéru a interiéru. Ide o prvé elektrické SUV s tromi radmi sedadiel, ktoré je stelesnením štýlu a dômyselnej elegancie vnútri aj navonok. Kia EV9 znamená pre spoločnosť rozhodujúci krok vpred, aby sa mohla stať poskytovateľom riešení udržateľnej mobility.

 

Toyota je v tomto roku druhou najpredávanejšiou automobilovou značkou na slovenskom trhu

Japonská Toyota predala na Slovensku v prvých dvoch mesiacoch tohto roka 1877 nových osobných a ľahkých úžitkových vozidiel. Za prvé dva mesiace tak obsadila druhé
miesto na trhu.

Hodnotný, sympatický, digitálny: svetová premiéra nového ID.3

Osviežený dizajn, hodnotnejšie materiály a asistenčné systémy najnovšej generácie: to je nový ID.3. Dva a pol roka po spustení predaja prvej generácie prichádza elektrický bestseller Volkswagen na trh v modernizovanej podobe. Okrem najnovšieho softvéru má kompaktný elektrický automobil vycibrený vonkajší dizajn a zušľachtený interiér. Nové farby ako Dark Olivine Green rozširujú paletu lakov karosérie. Hodnotnejšie a udržateľné materiály, ako aj absencia materiálov živočíšneho pôvodu odzrkadľujú stratégiu značky Volkswagen pre rodinu elektrických modelov ID.

 

Nové Hyundai i10 a i10 N Line dostanú sviežejší dizajn a lepšie funkcie.

Spoločnosť Hyundai Motor predstavila modernizovaný model i10, ktorý prichádza s vylepšeným a osvieženým dizajnom. Zákazníci majú naďalej možnosť vybrať si aj športovo ladený variant i10 N Line, ktorý je inšpirovaný vysokovýkonnými modelmi Hyundai N. Nová i10-tka tiež ponúka pokročilé funkcie konektivity, komfortné prvky a technológie, ktoré sa zvyčajne vyskytujú v modeloch z vyšších segmentov. Hyundai verí, že i10 sa vďaka modernizácii stáva ešte viac konkurencieschopnejším vozidlom v segmente najmenších áut.

 

Škoda Enyaq iV ešte výhodnejšia: Ušetrite vďaka päťročnej pohode s predplateným servisom bez obmedzenia kilometrov

Kto by sa nechcel tešiť z nového vozidla hneď niekoľko rokov bez starostí? Škoda si pripravila pre budúcich majiteľov svojho plne elektrického SUV Enyaq iV niekoľko
benefitov, vďaka ktorým si užijú päť rokov pohody. S novým vozidlom získavajú päťročnú záruku, výhodné financovanie, ako aj profesionálnu starostlivosť v podobe
päťročného predplateného servisu, po novom bez obmedzenia počtu kilometrov. Škoda sa tak stáva jednou z mála značiek v segmente, ktorá ponúka takúto službu.

Toyota Corolla je opäť najobľúbenejším autom na svete

Corolla je najpredávanejším modelom už viac ako 20 rokov. Pozíciu lídra potvrdzujú aj výsledky z roku 2022 – 1,12 milióna predaných áut. Podľa najnovších údajov, ktoré zverejnil analytický portál focus2move.com, model RAV4 obsadil druhé miesto. V prvej desiatke najpredávanejších automobilov sa umiestnili aj Camry a Hilux. Veľmi dobré predaje kľúčových modelov prispeli k posilneniu pozície Toyoty ako najväčšieho výrobcu a najobľúbenejšej automobilovej značky sveta. 

Hyundai STARIA získal ocenenie „Best Cars“ druhýkrát za sebou. Na Slovensku sa začne predávať už tento rok.

Rovnako ako v roku 2022 získal Hyundai STARIA ocenenie „Best Cars“ od nemeckého odborného časopisu Auto Motor und Sport. MPV od Hyundai obsadilo prvé miesto v kategórii „van – import“. O víťazovi ankety rozhodlo celkovo 101 550 čitateľov nemeckého magazínu, ktorí mali možnosť odovzdať svoj hlas viac ako 422 autám v 13 kategóriách. STARIA uspela v silnej 15-člennej konkurencii, vďaka čomu je táto výhra ešte hodnotnejšia.

 

 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén