Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
Nový Hyundai TUCSON
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Bude sa nový Citroen C3 vyrábať na Slovensku?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 
NOVINKY

Lexus RX - najlepšie veľké SUV v The Car Expert Awards 2024

Od predstavenia tohto modelu v roku 1998 si vlajkové SUV značky Lexus zakúpilo viac ako 3,5 milióna ľudí. Najnovšia, piata generácia debutovala na trhu v roku 2023. Dostupná je s tromi verziami hybridného pohonu – RX 350h je klasický hybrid s výkonom 250 k, RX 450h+ má plug-in hybrid s výkonom 309 k a RX 500h má 371 k a kombinuje preplňovaný motor s automatickou prevodovkou a novým pohonom 4x4 DIRECT4. Široká škála elektrifikovaných pohonov prispela k tomu, že RX získalo titul najlepšieho veľkého SUV v každoročnom britskom hlasovaní The Car Expert Awards 2024.

 

Toyota prináša elektrické bZ4X s rýchlejším nabíjaním a väčším pohodlím

Spoločnosť Toyota vylepšila čisto elektrické, stredne veľké SUV bZ4X, vďaka čomu je nabíjanie rýchlejšie, pohodlnejšie a praktickejšie. Systém ohrievania batérie umožní skrátiť čas nabíjania pri nízkych teplotách v režime rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom. Vykurovací okruh bol doplnený o nový výmenník tepla typu voda-voda a regulačný ventil vykurovania, ktorý pomáha zvyšovať teplotu batérie.

Sebavedomý v teréne aj na ceste: Audi Q8 e-tron edition Dakar

Je inšpirovaná najväčšou púštnou rallye na svete: Audi Q8 e-tron edition Dakar. Z vonkajšej strany sa špeciálny model vyznačuje zvýšeným podvozkom a voliteľné polepy pripomínajú model RS Q e-tron navrhnutý pre Rally Dakar a majú elektrickým pohonom a meničom energie. Terénne schopnosti tohto exkluzívneho SUV v kombinácii s vysokým a okamžite dostupným krútiacim momentom sú ideálne pre dobrodružné ľudí, ktorí chcú jazdiť aj mimo vyšliapaných ciest na elektrický pohon. Q8 e-tron edícia Dakar je možné objednať v prvom štvrťroku 2024. Ceny sa v Nemecku začínajú od približne 120 000 eur

Úplne prvý model BMW i7 Protection. Nový model BMW radu 7 Protection

Obom modelom vyvinutým na základe BMW radu 7 sa podarilo spojiť koncepciu ochrany s vynikajúcou úrovňou komfortu a vnútorného priestoru, pokročilými prvkami výbavy a dynamickými vlastnosťami. Model BMW i7 Protection s plne elektrickým pohonom je ako vôbec prvý pancierovaný sedan na svete skutočným priekopníkom. Poháňajú ho dva výkonné elektromotory a spĺňa všetky požiadavky triedy ochrany VR9, rovnako ako aj BMW radu 7 Protection so spaľovacím motorom.

Kia EV9 je Auto roka 2024 v Slovenskej republike

Odborná motoristická porota zložená z členov printových, elektronických a televíznych médií zvolila Auto roka 2024. Je ním Kia EV9.

 

Spoločnosti Airbus a BMW Group spúšťajú súťaž Quantum Computing Competition s cieľom vyriešiť najvážnejšie výzvy v oblasti mobility

Príspevky od študentov, výskumníkov a odborníkov v oblasti kvantových technológií možno zasielať do 30. apríla 2024
Táto výzva je prvou svojho druhu a spája dvoch svetových lídrov v odvetví
Cena víťaznému tímu v hodnote 30 000 EUR

MINI Cabrio Electric: Dva kusy z 999 z výnimočnej limitovanej série sú na Slovensku

Dva elektrické modely z limitovanej edície 999 vozidiel MINI Cooper SE Cabrio si môžu zákazníci pozrieť a zakúpiť u bratislavského predajcu MINI Auto Palace

Modernizované modely Škoda Scala a Kamiq prichádzajú v dynamickom variante Monte Carlo

› Nové, modernizované modely Škoda Scala a Škoda Kamiq zverejňujú kompletný cenník pre slovenský trh

› Športový vzhľad exteriéru s čiernymi dizajnovými prvkami dodáva novinkám Scala a Kamiq dynamický vzhľad

› Interiér zušľachťujú športové sedadlá a prvky obšité kožou

 

Toyota predstavila koncept mestského SUV, ktorý je ukážkou nového elektrického kompaktného SUV pre Európu

Koncept mestského SUV bol predstavený dnes na fóre Toyota Kenshiki v Bruseli

Ukážka kompaktného modelu z radu 6 špeciálnych vozidiel na batériový elektrický pohon, ktorý bude mať premiéru v prvej polovici roka 2024

Sériový model bude ponúkať dva varianty batérií, ktoré budú vyhovovať rozdielnym prioritám zákazníkov, pokiaľ ide o dojazd a dostupnosť

Odvážny dizajn SUV a plne prispôsobiteľný interiér

Do ponuky sa dostanú verzie s pohonom predných a všetkých kolies

Nová Kia Sorento s radom elektrifikovaných pohonných sústav ponúka slobodu výberu

V čase, keď ľudia kladú najvyšší dôraz na bezpečnosť, spoľahlivosť a komfort, prichádza nová Kia Sorento s technológiami, ktoré vodičovi pomáhajú získať pocit istoty, jazdiť zodpovednejšie a vychutnať si pri cestovaní chvíle pokoja. Nové Sorento, dostupné v 5-miestnej, 6-miestnej a 7-miestnej verzii, umožňuje ľuďom s hektickým životným štýlom prepraviť sa všade, kam potrebujú, s pocitom pokoja. Ponuka hospodárnych hybridných a plug-in hybridných pohonných sústav pritom napomáha k transformácii spoločnosti Kia na poskytovateľa riešení udržateľnej mobility.

 

Toyota Crown Sedan prichádza s vodíkovým pohonom aj s novým hybridom

Toyota predstavila po modeli Mirai svoje druhé auto na vodíkový pohon. Model Crown Sedan s vodíkovými palivovými  článkami dokáže na jedno natankovanie prejsť až 820 km. V modelovom rade bude na  výber aj nový pohon 2,5 Hybrid.

Prvé vysokovýkonné elektrické N-ko od Hyundai má slovenský cenník!

IONIQ 5 N, prvý vysokovýkonný čisto elektrický model N z dielne Hyundai, je na Slovensku v predaji s cenovkou od 75 490 € s DPH. V jedinej, ale najvyššej výbave N Performance ponúka toto vozidlo s 84 kWh akumulátorom pohon 4x4, výkon 478 kW (650k), maximálnu rýchlosť 260 km/h, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy a množstvo unikátnych N technológií a funkcií pre dokonalý zážitok z jazdy.

 

Nový Yaris Cross: Vyšší výkon a viac technológií s pridaným štýlom pre najobľúbenejšie kompaktné SUV značky Toyota

Spoločnosť Toyota posilňuje všetky kľúčové aspekty obľúbeného modelu Yaris Cross, pričom stavia na kvalitách, ktoré tomuto kompaktnému SUV priniesli v priebehu prvého roka predaja okrem množstva ďalších ocenení aj titul Najlepšie mestské auto na svete (World Urban Car).

 

Rada motoristom - ZIMA SA BLÍŽI

Modernizované modely ID.4 a ID.5: nový elektrický pohon s vyšším výkonom a efektivitou, nový infotainment, vylepšené ovládanie

Od začiatku novembra sa na Slovensku dajú objednať modernizované modely Volkswagen ID.4 a ID.5. Obidve elektrické SUV majú úplne novú generáciu infotainmentu a softvéru. Okrom toho majú verzie „Pro“ a „GTX“ nový systém pohonu s výkonnejším zadným elektromotorom. Tento elektromotor, po prvý raz použitý v limuzíne ID.74, dosahuje vyšší výkon a väčší krútiaci moment pri súčasne zníženej spotrebe elektrickej energie. Kombinovaný dojazd podľa WLTP sa vďaka novému pohonu predĺžil pri priestrannom SUV ID.4 až na 550 kilometrov3 a pri SUV-kupé ID.5 až na 556 kilometrov3. Pozitívne je, že modernizované modely sa predávajú za nezmenenú základnú cenu ako ich predchodcovia. Tým sa výrazne zlepšil pomer ceny a úžitkovej hodnoty obidvoch modelov.

 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén