Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
TIP travel last minute
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 

Znamená označenie RS na Octavii slovné spojenie Rallye Sport?

 
A: Áno

B: Nie

 
 
Citroën Jumper Furgon ihneď so zľavou 20% a úrokom od 1,55%
 
NOVINKY

NOVÝ RENAULT TRAFIC VAN E-TECH ELECTRIC DOPĹŇA PONUKU 100 % ELEKTRICKÝCH VOZIDIEL KATEGÓRIE LCV

  • S novým modelom Trafic Van E-Tech electric má teraz Renault v každom segmente ľahké úžitkové vozidlo so 100 % elektrickým pohonom
  • Vozidlo zdedilo všetky vlastnosti, vďaka ktorým je tento model úspešný už viac ako 40 rokov
  • 52 kW batéria ponúka dojazd až 297 km v cykle WLTP

 

Volkswagen predstavuje novú generáciu modelu Tiguan

Volkswagen v rámci svetovej premiéry predstavil úplne nanovo vyvinutý Tiguan a tým tretiu generáciu bestsellera. Tiguan patrí v súčasnosti k celosvetovo najúspešnejším modelom značky – od premiéry prvej generácie v roku 2007 si kompaktné SUV kúpilo vyše 7,6 milióna zákazníkov. Nová generácia sa začne predávať v prvom štvrťroku 2024.

Nová generácia Hyundai KONA Electric je už v predaji. Poteší priestorom, dojazdom aj novými funkciami.

Slovenský importér značky Hyundai zverejnil cenník novej generácie modelu KONA Electric. Úplne nová elektrická KONA je v ponuke s batériami s kapacitou 48,4 kWh a 65,4 kWh v dvoch úrovniach výbavy. Jej cena po zarátaní bonusu začína na sume 41 990 € s DPH.

 

Nová služba pre jednotlivcov aj firmy: Škoda GO prináša inovatívny spôsob požičiavania áut priamo od autorizovaného predajcu Škoda

Nová služba pre jednotlivcov aj firmy: Škoda GO prináša inovatívny spôsob požičiavania áut priamo od autorizovaného predajcu Škoda

Menej emisií CO2 a dvojnásobok recyklovaných materiálov v novej Toyote C-HR

Druhá generácia Toyoty C-HR bola navrhnutá tak, aby výrazne znížila emisie v každej fáze výroby a používania auta. Pri výrobe sa použilo dvakrát viac recyklovaných materiálov ako pri jej predchodcovi. Moderné lakovacie procesy a použitie ľahkých materiálov umožnili ešte viac zredukovať emisie CO2. 

NOVÉ CLIO: ATRAKTÍVNA, KONKURENCIESCHOPNÁ MODELOVÁ RADA, KTORÁ VYHOVUJE VŠETKÝM POŽIADAVKÁM A POTREBÁM VODIČOV

Clio už päť generácií určuje štandardy vo svojom segmente, je najpredávanejším vozidlom vo Francúzsku vôbec - od roku 1990 sa ich predalo 16 miliónov - a neustále sa inovuje. Nové Clio je rovnako príťažlivé ako vždy a vyladené podľa prianí a potrieb zákazníkov.

 

Nový model All-Terrain: všestranné vozidlo s inteligenciou novej Triedy E

So sériovo dodávaným náhonom na všetky kolesá 4MATIC, zvýšenou svetlou výškou vďaka rovnako sériovému vzduchovému pruženiu AIRMATIC a terénnemu jazdnému programu si nová Trieda E All-Terrain so svojimi väčšími kolesami bez námahy poradí s ľahkým terénom, napríklad s poľnými cestami. Ďalšími praktickými detailmi pri jazdných zážitkoch mimo spevnených ciest sú terénna obrazovka  a funkcia Transparentná kapota motora, ktorá je súčasťou 360-stupňovej kamery. Typickým znakom modelu All-Terrain je jeho výrazný vzhľad: medzi terénne dizajnové prvky patria osobitá maska chladiča, špeciálne nárazníky, vysokolesklá pochrómovaná vizuálna ochrana proti podbehnutiu vpredu aj vzadu a obloženie výrezov kolies v matnej tmavosivej farbe. Nová Trieda E All-Terrain slávi svoju svetovú premiéru na výstave IAA v Mníchove a dopĺňa tak rodinu Triedy E. Od prvého kvartálu prichádza k obchodným partnerom predaja.

 

 

Piata generácia Priusu má nižšiu spotrebu paliva a dlhší dojazd v režime EV

Nová Toyota Prius Plug-in Hybrid je nielen najdynamickejšou, ale aj najefektívnejšou  generáciou v histórii modelu. Dlhý dojazd v režime EV, ako aj nízka spotreba paliva sú zásluhou pokročilých technológií, ktoré debutujú v tomto modeli.

Nový Hyundai i20 sa na Slovensku predáva už od 14 240 €.

Nový Hyundai i20 sa na Slovensku predáva s dvomi motorizáciami. 4-valcový atmosférický benzínový motor 1,2i má výkon 62 kW (84 k) a je spojený s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. 3-valcový turbo benzín 1,0 T-GDi s výkonom 74 kW (100 k) je k dispozícii so 6-stupňovou manuálnou alebo 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou DCT prevodovkou. Zákazník si tiež môže vybrať medzi tromi stupňami výbav – Comfort, Family a Style – pričom v najbližších mesiacoch pribudne aj možnosť voľby športovo ladenej výbavy N Line. Cena nového Hyundai i20 začína na sume 14 240 € s DPH s motorizáciou 1,2i, resp. 15 140 € s DPH s motorizáciou 1,0 T-GDi.

 

 

Vodíkový hybrid N Vision 74 od Hyundai získal prestížne dizajnérske ocenenie Red Dot Design Award.

  • „Pojazdné laboratórium“ N Vision 74 získalo ocenenie Red Dot Award: Design Concept.
  • N Vision 74 predstavuje dizajnovú víziu značky, ktorá ponúka zábavu z jazdy v ére udržateľnej budúcnosti.
  • Vozidlo tiež vzdáva hold dizajnu konceptu Pony Coupe, ktorý Hyundai predstavil v roku 1974.

 

Kia pokračuje v rekordných predajných výsledkoch v Európe aj v prvom polroku 2023

- 304 757 predaných vozidiel značky Kia v Európe v prvej polovici roku 2023 predstavuje nárast o 3,8 % v porovnaní s minulým rokom

- Elektrifikované vozidlá značky Kia predstavovali 34 % jej európskeho predaja

 

Atraktívne bonusy na elektrické SUV Volkswagen

Spoločnosť Porsche Slovakia, autorizovaný importér značky Volkswagen na Slovensku, pripravila cenové zvýhodnenie – jednorazový bonus za presne určených podmienok – na skladové vozidlá ID.4 a ID.5. Vďaka nemu je najlacnejší model ID.4 Pure Performance teraz dostupný už za cenu od 36 990 €. Pri elektrickom SUV-kupé sa aktuálna ponuka začína modelom ID.5 Pro, ktorý má zvýhodnenú cenu od 44 990 €.

 

Skupina Renault investuje do budúcnosti odolných vodíkových technológií, ktoré dopĺňajú pohony s nulovými emisiami a rozvoj udržateľnej mobility.

V rámci Stratégie trvalo udržateľného rozvoja si Skupina Renault stanovila za cieľ dosiahnuť klimatickú neutralitu do roku 2040 v Európe a do roku 2050 na celom svete. Skupina má v úmysle dosiahnuť tento cieľ vývojom vodíkového pohonu ako doplnku k 100 % elektromobilom. Dodávka Renault Master na vodíkový pohon je teraz realitou. Cieľom Skupiny Renault je dosiahnuť do roku 2030 30 % podiel na európskom trhu úžitkových vozidiel so spoločným podnikom HYVIA. Pre Renault a Alpine je osobný automobil na vodíkový pohon momentálne vo fáze návrhu.

 

Kia EV9 debutovala na festivale rýchlosti v Goodwoode

- V dňoch od 13. do 16. júla sa konal dynamický debut nového trojradového sedemmiestneho elektrického SUV Kia EV9

- Model bol staticky aj dynamicky predstavený počas štvordňového podujatia v Anglicku

 

Na Slovensku odštartoval predpredaj novej hybridnej Toyoty C-HR. Ceny sú už známe

Toyota koncom júna tohto roku vo svetovej premiére odhalila úplne novú generáciu modelu Toyota C-HR. Rafinované kompaktné SUV, ktoré zaujme ostrými dizajnovými krivkami a ponúkne supermoderné technológie, už má teraz aj cenu, a Toyota tým odštartovala predpredaj.

 

|<<<
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén