Aktuálna súťažná otázka
Tvorí pohonnú sústavu Mercedesu E 300de dieslový a elektrický motor?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 
NOVINKY

Problémy s uspokojením dopytu

Rolls Royce, najexkluzívnejšia automobilka na svete, má problémy s uspokojením dopytu. Rozvoj svetovej ekonomiky znamená aj väčší dopyt po luxusnom a superluxusnom tovare a prestížna automobilka na tom len získava...

Laguna Coupé dostáva tvar

Ak sa vám páčia športové Renaulty o trochu väčšie, francúzsky výrobca vám čoskoro ponúkne nový model Laguna Coupé.

Ďalší krok k úspechu

Paríž – Po jedenástich rokoch existencie modelu Citroën Berlingo prichádza osviežujúci model. Ten nadviaže na veľmi úspešného predchodcu, ktorý oslovil viac ako jedenatrištvrte milióna zákazníkov.

Formátovo veľký luxus

Detroit – Svetový debut si odslúžil na New York International Auto Show 2007, teraz prichádza čas jeho uvedenia do života. Plány sú začiatok roka 2008 a, samozrejme, bude súčasťou detroitskej expozície.

Možné návraty

Turín – Značka Lancia sa svojho času etablovala na svetových automobilových súťažiach dvoma nezabudnuteľnými modelmi – Stratos a Delta Integrale. Pri oboch sme už zaznamenali pokusy o ich návrat prostredníctvom štúdií.

Čerstvá dizajnérska budúcnosť

Detroit – V rámci North American International Auto Show 2008 sa má predstaviť štúdia americkej terénnej ikony Hummer. Pohľad do budúcnosti stelesní koncept HX.

Toyota mieri do Ruska

St. Peterburg – Japonská Toyota otvorila v Rusku svoj prvý závod. V piatok sa konala malá slávnosť, počas ktorej zišiel z výrobného pásu prvý automobil Camry.

Inovácia aj pod kapotou

Stuttgart – Športový automobil Mercedes-Benz SLK si doprial zmeny vzhľadu a úpravy techniky pod kapotou. V modelovom roku 2008 sa prezentuje 650-timi novo vyvinutými dielcami.

Po vyhlásení otázniky

Mníchov – Automobilka BMW zaujala široké publikum štvordverovou štúdiou vozidla CS, ktoré má športové prvky „kupátka”. Ohlasy verejnosti boli určite pozitívne, o čom svedčí aj vyhlásenie kompetentných, že niečo na tento spôsob príde.

Strojovňa s prívlastkom “naj”

Detroit – Na domácej pôde to bude zaiste paráda. Do amerického centra automobilizmu príde na januárovú svetovú premiéru Corvette ZR1 a ovenčí sa dvoma prívlastkami. Pôjde o najvýkonnejší a najrýchlejší model spoločnosti GM. Samozrejme sériový, úspešné okruhové Corvetty sú z inej kategórie.

Raketový koncept

Gaydon – Pri príležitosti otvorenia nového dizajnérskeho centra značky Aston Martin sa predstavil aj koncept so šiestimi stovkami koní pod kapotou.

Veľkorysejšia ponuka agregátov

Tokio – Automobilka Mitsubishi chce navýšiť predajné čísla modelu Outlander. Predpokladom je rozšírenie ponuky motorov. Pod kapotu SUV sa dostáva jeden benzínový a jeden naftový agregát.

Nové a prvé

Gaydon – Po odlúčení značky Aston Martin od spoločnosti Ford Motor Company sa musela anglická športová ikona zariadiť tak, aby pokračovala v strhujúcom dizajne svojich automobilov.

Koniec výroby

Osnabrück – Nemecký výrobca Karmann sa rozlúčil s výrobou automobilu Chrysler Crossfire. Toto vozidlo existovalo v dvoch variantoch karosérie – kupé a roadster.

Mustang so sklenou strechou

Dearborn – Americká automobilka Ford oslávi v roku 2009 štyridsiate piate narodeniny legendy – modelu Mustang. Pri tejto príležitosti pripravuje oživenie výbavy v podobe príplatkovej sklenej panoramatickej strechy.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén