ŠkodaAdvertisement
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Má Mazda CX-5 pohon len prednej nápravy?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 
NOVINKY

Jednopriestorová vízia

Rüsselsheim – Opel predstaví na blížiacom sa autosalóne v Ženeve (6. – 16. marca 2008) štúdiu Meriva Concept, ktorá naznačuje možnosti vývoja flexibilných jednopriestorových modelov Opel.

Päť miliónov pätiek

Dingolfing – Koncom januára zišiel z výrobného pásu jubilejný 5-milónty kus BMW radu 5. Prvá generácia sa objavila roku 1972, tá súčasná je už piata.

Dvakrát stotisíc

Lipsko – Spoločnosť Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG, Stuttgart oslavuje osobité jubileum výroby. V lipskom závode vyrobili 200-tisíci automobil Porsche Cayenne.

S príponou Sport

Paríž – V automobilke Renault majú so športovými verziami, odvodenými z produkčných vozidiel, bohaté skúsenosti. Renault Clio Sport alebo Mégane RS sú toho najrukolapnejším dôkazom.

Na rade sú alternatívy

Warren/Milford – Koncern GM bude v najbližšej budúcnosti vyvíjať väčšie aktivity v nových smeroch pohonov. Základom je vytvorenie novej organizácie, ktorá má výrazne posilniť ďalšie plány.

Štart v marci

Bratislava – Prvý motor typu boxer, spaľujúci naftu v sériovom osobnom vozidle, sa onedlho dostane do predaja. Vyvinula ho automobilka Subaru a bude ho najprv dodávať do vozidiel Legacy a Outback.

Uznanie pre triedu C

Stuttgart – Automobil Mercedes-Benz C získal 340-tisíc hlasov a výrazné víťazstvo v nemeckej ankete o najobľúbenejšie vozidlo spomedzi 36 vlani uvedených noviniek.

Nasmerované na Ženevu

Paríž – Tradícia modelov SW má mať v automobilke Peugeot pokračovanie. Najnovšie sa toto označenie dostane za číslicu 308. Premiéra je vraj naplánovaná na ženevskú pôdu.

Maličký z exotickej krajiny

Dillí – Nedávno vzbudila indická spoločnosť Tata Motors veľký záujem médií. Nielen vzhľadom auta Tata Nano, ale aj oznámením, že cena sa bude pohybovať na hranici 2500 dolárov bez dane.

Oslava Seatu

Martorell – V Seate majú dôvod oslavovať. Z výrobného pásu zišiel už 16-miliónty automobil. Stal sa ním Leon, pod kapotou ktorého bude slúžiť motor 1.9 TDI (77 kW/105 ).

Bez zahalení

Stuttgart – V polovici januára sa objavili prvé fotografie automobilu Mercedes-Benz CLC. Vtedy boli výrazne zahalené šatami topmodelky Evy Padberg. V súčasnosti sa elegantné kupé prezentuje s nezatajovanými krivkami.

Iniciatívy na oživenie

Na minuločnom autosalóne sa odprezentovala firma Herpa, významný výrobca miniatúrnych automobilových modelov, zaujímavým exponátom. Išlo o model v mierke 1:10, ktorý stelesňuje predstavy o budúcom modeli Trabant.

Ďalšie vedomosti o Superbe

Mladá Boleslav – Hoci do oficiálneho výstavného odhalenia automobilu Škoda Superb zostáva zopár týždňov, na svet sa dostali oficiálne technické údaje a ďalšia snímka. Čerstvé informácie odkrývajú interiér a technologické novinky.

S novým základom

Stuttgart – V novej garderóbe sa predstavuje Mercedes-Benz CLS. Štvordverové exkluzívne kupé prichádza nielen so zmenenými detailmi, ale aj inovovanou technikou.

Lámanie európskych rekordov

Bratislava – Spoločnosť Toyota Motor Europe (TME) zaznamenala v roku 2007 už po jedenásty rok rekordný počet automobilov predaných na európskom trhu. Minulý rok sa totiž v Európe predalo 1 238 638 kusov vozidiel značiek Toyota a Lexus, čo znamená 10-percentný nárast v porovnaní s rokom 2006.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén