KIA XCeed
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Je Škoda Kamiq najmenším SUV značky Škoda?
 
A: Áno

B: Nie 
 
NOVINKY

Maximum pre Ford Mondeo

Kolín nad Rýnom – Novinka od Forda sa prezentovala pri bariérových skúškach v najlepšom svetle. EuroNCAP dokonca potvrdilo, že ide o jedno z najbezpečnejších vozidiel súčasnosti.

Do mikroformátu mieri aj Fiat

Turín – Talianska automobilka Fiat chce v nasledujúcich rokoch vyrábať vozidlo v menšom vydaní ako je Fiat 500. Takýto reprezentant by vraj mal prísť na rad roku 2009.

Tiguan ovenčilo päť hviezdičiek

Wolfsburg – V stredisku skúšok EuroNCAP sa opäť rozbíjali nové vozidlá. Po ich výkone nasleduje ohodnotenie a my môžeme skonštatovať, že na svete je bezpečný a päťhviezdičkový kompaktný SUV.

Lexus v menšom formáte

Tokio – Luxusná dcérska značka Toyoty, Lexus, chce posilniť svoje pozície aj v nižšom segmente. Vraj je už všetko perspektívne naplánované a v budúcnosti by sa mohol objaviť automobil vo formáte nižšej strednej triedy.

Päťstovka aj so škorpiónom

Turín – Taliansky Fiat a škorpión v logu, to je kombinácia overená športovou históriou. Tieto dve registrované značky si opäť podávajú ruky, je to už „na spadnutie“.

Montáž modelu Antara v Rusku

Petrohrad – Predaj značky Opel sa v Rusku strojnásobil a stal sa najrýchlejšie rastúcou značkou. Preto sa tu začali montovať automobily Opel Antara. Z výrobného pásu GM Petrohrad zišlo prvé vozidlo.

Dlhšie záručné podmienky

Turín – V boji o zákazníka sa značky presadzujú rôznym spôsobom. Jednou z ciest je aj poskytnutie veľkorysejších záručných podmienok na novo predané automobily. Touto cestou sa vydal aj taliansky Fiat, ktorý vo Francúzsku ponúka záruku päť rokov alebo pol milióna kilometrov.

Odbyt 3,5 milióna vozidiel

Wolfsburg – Značka Volkswagen zaznamenala v auguste najväčší nárast predaja, plus 12,1 percenta. Za prvých osem mesiacov sa odbyt zvýšil o 8,3 percenta, samozrejme, v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

Nová európska centrála

Frankfurt – Investícia vo výške 74 miliónov eúr umožní spoločnosti Kia poskytovať lepšie služby zákazníkom. V budove novej centrály sa taktiež nachádza prvé nezávislé dizajnové centrum tejto spoločnosti.

Príchod terénnej osmičky

Na európskych troch sa onedlho predstaví nový Land Cruiser V8. Ôsma generácia tohto modelu si zachováva bezkonkurenčnú priechodnosť terénom, ale súčasne pridáva vyššiu mieru kultivovanosti, pohodlia a ešte lepšie jazdné vlastnosti.

Rýchle britské GTS

Anglický výrobca športových automobilov Farbio uvádza do pozornosti solventnejších majiteľov účtov výtvor so špecifikáciou GTS. Ide o dvojmiestne vozidlo postavené na rúrkovom ráme.

Trojicu odklepne kladivko

Auburn Hills – Prvé tri vyrobené kusy pôjdu do dražby. Reč je o modeli Dodge Challenger, ktorý v klasických tvaroch stelesňuje poriadneho svalovca. Prvé kusy budú vyhotovené vo verzii SRT8.

Onedlho sa odhalí nová C5

Paríž – Najprv koncept ako predkrm, potom sériová podoba nového modelu C5. Francúzska značka Citroën si načrtla presne takýto scenár, sériovka C5 sa predstaví približne v polovici októbra.

Pozície na americkom kontinente

Wolfsburg – Podľa šéfa Volkswagenu v USA, Stefana Jacobyho, by sa mali za nasledujúcich desať rokov počty predaja Volkswagenu na americkom kontinente strojnásobiť a v prípade Audi zdvojnásobiť.

Pokračovanie tradície Melkusovcov

Drážďany – Rodina Heinza Melkusa, ktorý preslávil svojho času východnú časť Nemecka stavbou zaujímavých športových automobilov, pokračuje v začatom diele. Syn a vnuk sa starajú o výrobu repliky RS 1000 a zároveň pripravujú verziu RS 2000.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén