Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
TIP travel last minute
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 

Znamená označenie RS na Octavii slovné spojenie Rallye Sport?

 
A: Áno

B: Nie

 
 
 
NOVINKY

Rýchle britské GTS

Anglický výrobca športových automobilov Farbio uvádza do pozornosti solventnejších majiteľov účtov výtvor so špecifikáciou GTS. Ide o dvojmiestne vozidlo postavené na rúrkovom ráme.

Trojicu odklepne kladivko

Auburn Hills – Prvé tri vyrobené kusy pôjdu do dražby. Reč je o modeli Dodge Challenger, ktorý v klasických tvaroch stelesňuje poriadneho svalovca. Prvé kusy budú vyhotovené vo verzii SRT8.

Onedlho sa odhalí nová C5

Paríž – Najprv koncept ako predkrm, potom sériová podoba nového modelu C5. Francúzska značka Citroën si načrtla presne takýto scenár, sériovka C5 sa predstaví približne v polovici októbra.

Pozície na americkom kontinente

Wolfsburg – Podľa šéfa Volkswagenu v USA, Stefana Jacobyho, by sa mali za nasledujúcich desať rokov počty predaja Volkswagenu na americkom kontinente strojnásobiť a v prípade Audi zdvojnásobiť.

Pokračovanie tradície Melkusovcov

Drážďany – Rodina Heinza Melkusa, ktorý preslávil svojho času východnú časť Nemecka stavbou zaujímavých športových automobilov, pokračuje v začatom diele. Syn a vnuk sa starajú o výrobu repliky RS 1000 a zároveň pripravujú verziu RS 2000.

Príprava na Detroit

Soul – Automobilka Kia sa chce na prvom budúcoročnom autosalóne v Detroite pochváliť novým športovým terénnym vozidlom. V súčasnosti poodhalila kúsok z neho, opona sa celkom zdvihne neskôr.

Svižná trojkolka

Quebec – Spoločnosť BRP (Bombardier Recreational Products) založil Joseph -Armand Bombardier v roku 1942 a táto vyrába okrem iného aj štvorkolky Bombardier. Najnovší prírastok je trojkolka a volá sa Can-Am Spyder.

S chuťou do ďalšieho projektu SUV

Frankfurt – Automobilka Seat, zdá sa, má veľké plány. Po ľahkom SUV Altea freetrack dostala chuť vyprodukovať aj ďalšiu sériovku do terénu a na bežné cesty. Tento trh sa drží dobre, prečo teda neprísť roku 2009 s niečím novým?

Fit sa predstaví v novom šate

Tokio – Scenár príchodu novej Hondy Jazz alebo Fit (volá sa takto v Japonsku, Číne, Severnej a Južnej Amerike) je naplánovaný tak, že sa najprv stane novinkou v domácom prostredí. Táto logická postupnosť sa odohrala aj pri predchádzajúcom ťažení tohto automobilu.

Nadupaný Civic šiel na dračku

Tokio – Japonská Honda pred nedávnom predstavila vo svojej domovine veľmi atraktívny sedan Civic Mugen RR. Slovo Mugen je v prípade značky Honda synonymom športovosti a dravosti.

Superb sa chystá na druhú edíciu

Mladá Boleslav – Automobilka Škoda Auto sa svojho času pustila do oblasti luxusnejších automobilov prostredníctvom modelu Superb. Čas priniesol množstvo úvah o tom, že sa už s pokračovaním ďalšej generácie neráta a toto vozidlo nebolo rentabilné.

Mikroformát s okrídleným šípom

Mladá Boleslav – Minulý rok v Paríži pútala pozornosť publika štúdia z dielne mladoboleslavského výrobcu automobilov, Joyster. Hoci išlo o koncept, ktorý môže, ale nemusí mať v sebe gény budúceho výtvoru, dnes je situácia jasnejšia.

Na báze modelu Logan

Curitiba – Francúzsky Renault nenecháva nič na náhodu a rozvíja svoje aktivity aj smerom do Južnej Ameriky. V brazílskom závode Curitiba sa bude vyrábať zaujímavý produkt, ktorý bude oslovovať najmä tamojší trh.

V marci aj do Európy

Tokio – Japonská značka Lexus predstavila model IS-F v Detroite, koncom roka sa objaví v predajniach autonmobilov v Japonsku a na jar príde aj na starý kontinent.

Výlet do štylistickej fantázie

Tokio – S konceptami na tokijskom autosalóne to bude veselé, jedným z predstavených sa stane Suzuki X-Head, ktorý je vlastne odbočením od bežných dizajnérskych kreácií.
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén