Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
Hyundai Kona
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Má Mitsubishi Colt k dispozícii aj naftové motory?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 
NOVINKY

Značkám Renault aj Dacia sa na Slovensku darí zotrvať na najvyšších priečkach

Výsledky predaja Skupiny Renault na Slovensku 1-8 /2023

 

Úplne nová Škoda Kodiaq: priestrannejšia, funkčnejšia a udržateľnejšia ako kedykoľvek predtým

Škoda Auto predstavuje druhú generáciu modelu Kodiaq, ktorá posúva udržateľnosť a úspornosť na vyššiu úroveň a prichádza s novým konceptom interiéru. Úplne nový Kodiaq je vybavený 13" infotainment systémom, inovatívnymi multifunkčnými ovládačmi (Smart Dials) s manuálnym ovládaním a novou štruktúrou ponuky s dizajnmi interiéru. Medzi piatimi pohonnými jednotkami, ktoré pokrývajú výkonové spektrum od 110 kW (150 k) do 150 kW (204 k), je aj plug-in hybridná verzia, ktorá je pre Kodiaq k dispozícii po prvýkrát a má elektrický dojazd viac ako 100 km. Dva vrcholné motory sú štandardne spojené s pohonom všetkých kolies. 

 

TOYOTA GAZOO Racing testuje palivá budúcnosti s nulovými emisiami

Okrem toho, že TOYOTA GAZOO Racing, športový tím koncernu Toyota, vyhráva tituly v najprestížnejších sériach majstrovstiev sveta,  pracuje aj na technológiách, ktoré pomôžu dosiahnuť klimatickú neutralitu. Od roku 2021 testuje spaľovacie motory poháňané vodíkom.

Škoda Auto odhaľuje skice dizajnu exteriéru nového modelu Kodiaq

Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq, ktoré odhaľujú jeho dynamický a emotívny vzhľad. Medzi hlavné prvky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17" až 20", robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami.

 

NOVÝ RENAULT TRAFIC VAN E-TECH ELECTRIC DOPĹŇA PONUKU 100 % ELEKTRICKÝCH VOZIDIEL KATEGÓRIE LCV

  • S novým modelom Trafic Van E-Tech electric má teraz Renault v každom segmente ľahké úžitkové vozidlo so 100 % elektrickým pohonom
  • Vozidlo zdedilo všetky vlastnosti, vďaka ktorým je tento model úspešný už viac ako 40 rokov
  • 52 kW batéria ponúka dojazd až 297 km v cykle WLTP

 

Volkswagen predstavuje novú generáciu modelu Tiguan

Volkswagen v rámci svetovej premiéry predstavil úplne nanovo vyvinutý Tiguan a tým tretiu generáciu bestsellera. Tiguan patrí v súčasnosti k celosvetovo najúspešnejším modelom značky – od premiéry prvej generácie v roku 2007 si kompaktné SUV kúpilo vyše 7,6 milióna zákazníkov. Nová generácia sa začne predávať v prvom štvrťroku 2024.

Nová generácia Hyundai KONA Electric je už v predaji. Poteší priestorom, dojazdom aj novými funkciami.

Slovenský importér značky Hyundai zverejnil cenník novej generácie modelu KONA Electric. Úplne nová elektrická KONA je v ponuke s batériami s kapacitou 48,4 kWh a 65,4 kWh v dvoch úrovniach výbavy. Jej cena po zarátaní bonusu začína na sume 41 990 € s DPH.

 

Nová služba pre jednotlivcov aj firmy: Škoda GO prináša inovatívny spôsob požičiavania áut priamo od autorizovaného predajcu Škoda

Nová služba pre jednotlivcov aj firmy: Škoda GO prináša inovatívny spôsob požičiavania áut priamo od autorizovaného predajcu Škoda

Menej emisií CO2 a dvojnásobok recyklovaných materiálov v novej Toyote C-HR

Druhá generácia Toyoty C-HR bola navrhnutá tak, aby výrazne znížila emisie v každej fáze výroby a používania auta. Pri výrobe sa použilo dvakrát viac recyklovaných materiálov ako pri jej predchodcovi. Moderné lakovacie procesy a použitie ľahkých materiálov umožnili ešte viac zredukovať emisie CO2. 

NOVÉ CLIO: ATRAKTÍVNA, KONKURENCIESCHOPNÁ MODELOVÁ RADA, KTORÁ VYHOVUJE VŠETKÝM POŽIADAVKÁM A POTREBÁM VODIČOV

Clio už päť generácií určuje štandardy vo svojom segmente, je najpredávanejším vozidlom vo Francúzsku vôbec - od roku 1990 sa ich predalo 16 miliónov - a neustále sa inovuje. Nové Clio je rovnako príťažlivé ako vždy a vyladené podľa prianí a potrieb zákazníkov.

 

Nový model All-Terrain: všestranné vozidlo s inteligenciou novej Triedy E

So sériovo dodávaným náhonom na všetky kolesá 4MATIC, zvýšenou svetlou výškou vďaka rovnako sériovému vzduchovému pruženiu AIRMATIC a terénnemu jazdnému programu si nová Trieda E All-Terrain so svojimi väčšími kolesami bez námahy poradí s ľahkým terénom, napríklad s poľnými cestami. Ďalšími praktickými detailmi pri jazdných zážitkoch mimo spevnených ciest sú terénna obrazovka  a funkcia Transparentná kapota motora, ktorá je súčasťou 360-stupňovej kamery. Typickým znakom modelu All-Terrain je jeho výrazný vzhľad: medzi terénne dizajnové prvky patria osobitá maska chladiča, špeciálne nárazníky, vysokolesklá pochrómovaná vizuálna ochrana proti podbehnutiu vpredu aj vzadu a obloženie výrezov kolies v matnej tmavosivej farbe. Nová Trieda E All-Terrain slávi svoju svetovú premiéru na výstave IAA v Mníchove a dopĺňa tak rodinu Triedy E. Od prvého kvartálu prichádza k obchodným partnerom predaja.

 

 

Piata generácia Priusu má nižšiu spotrebu paliva a dlhší dojazd v režime EV

Nová Toyota Prius Plug-in Hybrid je nielen najdynamickejšou, ale aj najefektívnejšou  generáciou v histórii modelu. Dlhý dojazd v režime EV, ako aj nízka spotreba paliva sú zásluhou pokročilých technológií, ktoré debutujú v tomto modeli.

Nový Hyundai i20 sa na Slovensku predáva už od 14 240 €.

Nový Hyundai i20 sa na Slovensku predáva s dvomi motorizáciami. 4-valcový atmosférický benzínový motor 1,2i má výkon 62 kW (84 k) a je spojený s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. 3-valcový turbo benzín 1,0 T-GDi s výkonom 74 kW (100 k) je k dispozícii so 6-stupňovou manuálnou alebo 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou DCT prevodovkou. Zákazník si tiež môže vybrať medzi tromi stupňami výbav – Comfort, Family a Style – pričom v najbližších mesiacoch pribudne aj možnosť voľby športovo ladenej výbavy N Line. Cena nového Hyundai i20 začína na sume 14 240 € s DPH s motorizáciou 1,2i, resp. 15 140 € s DPH s motorizáciou 1,0 T-GDi.

 

 

Vodíkový hybrid N Vision 74 od Hyundai získal prestížne dizajnérske ocenenie Red Dot Design Award.

  • „Pojazdné laboratórium“ N Vision 74 získalo ocenenie Red Dot Award: Design Concept.
  • N Vision 74 predstavuje dizajnovú víziu značky, ktorá ponúka zábavu z jazdy v ére udržateľnej budúcnosti.
  • Vozidlo tiež vzdáva hold dizajnu konceptu Pony Coupe, ktorý Hyundai predstavil v roku 1974.

 

Kia pokračuje v rekordných predajných výsledkoch v Európe aj v prvom polroku 2023

- 304 757 predaných vozidiel značky Kia v Európe v prvej polovici roku 2023 predstavuje nárast o 3,8 % v porovnaní s minulým rokom

- Elektrifikované vozidlá značky Kia predstavovali 34 % jej európskeho predaja

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén