Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
TIP travel
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Je VW Golf Variant v ponuke aj s pohonom všetkých kolies?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 
NOVINKY

Hyundai hlási rekordný mesiac. V marci dodal slovenským zákazníkom vyše 1 000 áut!

Automobilka Hyundai hlási mimoriadne silný mesiac. V marci 2022 dodala slovenským zákazníkom až 1 026 nových vozidiel a dosiahla trhový podiel 12,50%. K rekordným číslam jej dopomohli najmä modely i30Tucson, ktoré patrili k najpredávanejším vozidlám vôbec. Vyplýva to z údajov Zväzu automobilového priemyslu SR (ZAP SR).

 

Pneumatiky môžete pohodlne prezuť aj v autorizovanom servise ŠKODA

Jazdiť v zime na letných pneumatikách sa už dnes odváži málokto, avšak aj jazdu na zimných pneumatikách v lete sprevádzajú mnohé riziká. Vodiči často vynechajú ich výmenu pre dlhé  čakacie lehoty v pneuservise pri štarte sezóny. Rovnako kvalitné služby však poskytne aj autorizovaný servis ŠKODA, ktorý naviac jednoducho a rýchlo preverí stav vozidla po zime či odstráni prípadné nedostatky. Stačí využiť niekoľko dobrých rád a vodič sa môže tešiť na bezpečnú jazdu bez prekvapení počas celej letnej sezóny.

 

GOODYEAR EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 2 VÍŤAZOM TESTU AUTOMOTOKLUBU ADAC

Pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance 2 si odniesli víťazstvo z najnovšieho testu 15palcových letných pneumatík nemeckého automotoklubu ADAC, ktorý pri ňom porovnával šestnásť rôznych pneumatík obľúbeného rozmeru pre segment malých automobilov. 

Koncept EV9 – Evolúcia SUV od spoločnosti Kia

Koncept EV9 je ukážkou racionálneho pohľadu spoločnosti Kia na formu SUV určených pre éru udržateľnej mobility. V koncepte EV9, ktorý je viac než len predvádzacím vozidlom, sa spája estetika, ktorá inšpiruje a vyzýva k zamysleniu, ďalej interiér, ktorý nanovo definuje parametre vnútorného priestoru SUV, a čisto elektrická pohonná jednotka s nulovými emisiami novej generácie. Je to predzvesť budúcich produktov spoločnosti Kia, keďže značka sa vydáva na cestu udržateľnej mobility.

 

Začiatok predaja nového modelu EQE od značky Mercedes-EQ a Mercedes AMG

Záujemcovia si teraz môžu objednať prvé dva modely EQE vo verzii EQE 350+ sedan (WLTP: kombinovaná spotreba elektriny: 18,7 – 15,9 kWh/100 km, kombinované emisie CO2: 0 g/100 km)[1] a Mercedes‑AMG EQE 43 4MATIC sedan (WLTP: kombinovaná spotreba elektriny: 22,5 – 19,7 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 0 g/km). Ceny sa začínajú na hodnote 76 002,00 prípadne 109 962,00 eur.

 

Luxusné SUV a štýlový look - Lexus LX s balíkom Modellista

Ľahké kei-car alebo mohutné SUV? Tohtoročná novinka alebo hit zo starých čias? Pre japonských tunerov to nie je podstatné. Ich rukám neunikne žiadne auto a modifikačné sady majú pripravené takmer pre každý model na japonskom trhu. Inak to nie je ani v prípade Lexusu LX. Renomovaná tuningová firma Modellista pripravila balík určený pre toto výkonné luxusné SUV.

 

Najvýkonnejšia ŠKODA súčasnosti, ENYAQ COUPÉ RS iV, sa už dá objednávať na Slovensku

Po nedávnej svetovej premiére modelu ENYAQ COUPÉ RS iV sa toto plne elektrické vozidlo dostáva bližšie aj k slovenským zákazníkom. V súčasnosti najvýkonnejší model značky ŠKODA sa dá od dnešného dňa konfigurovať a objednávať v sieti autorizovaných predajcov ŠKODA. Úplná novinka s emotívnym dizajnom, výkonom 220 kW (299 k) a silnou batériou s kapacitou 82 kWh, umožňujúcou  dojazd viac ako 540 kilometrov podľa WLTP, štartuje už od 58 290 eur. Prvé zákaznícke autá by mohli na Slovensko doraziť koncom tohto roka. 

Pohodlná rezervácia z domu pre novú Toyotu bZ4X

Na začiatku tohto roka spustila Toyota online rezervačný systém, kam budú postupne pribúdať jej ďalšie nové modely. Po crossoveri Aygo X je tu teraz novinka v podobe prvého plne elektrického vozidla japonskej značky s označením bZ4X. Zároveň ide aktuálne o model s najkratšou dobou dodania pri využití online rezervácie.

Úplne nová Mazda CX-60 PHEV Nenapodobiteľne vytvorená v Japonsku

Úplne nová Mazda CX-60 PHEV predstaví prvú plug-in plne hybridnú technológiu spoločnosti na európskom trhu segmentu SUV.

NOVÝ PEUGEOT 308 s titulom "WOMEN WORLDWIDE CAR OF THE YEAR – WWCOTY 2022."

8. marca o polnoci v Aucklande (07. marca na poludnie v Paríži), po sčítaní hlasov 56 členov poroty WWCOTY (Women Worlwide Car of the Year), bol nový PEUGEOT 308 vyhlásený za "Ženské svetové auto roka 2022"

Porotu tvoria výlučne ženy, ktoré zastupujú 40 krajín z 5 kontinentov sveta. Nový model Peugeot 308 vyhral v konkurencii 65 nových modelov, ktoré boli uvedené na trh v roku 2021 a vstúpili do súťaže.

 

Kia EV6 je Autom roka 2022

Plne elektrický high-tech crossover získal jedno z najprestížnejších automobilových ocenení na svete

- Kia EV6 porazila tvrdú konkurenciu - Renault Mégane E-Tech, Hyundai IONIQ 5, Peugeot 308, Škoda Enyaq iV, Ford Mustang Mach-E a Cupra Born

- EV6 disponuje kombináciou dojazdu na veľké vzdialenosti v reálnom svete s technológiou ultrarýchleho nabíjania

- model EV6 je vyvinutý na špeciálnej platforme pre elektrické vozidlá, dokáže prejsť až 528 kilometrov na jedno nabitie, nabitie vyspelého akumulátora z 10 na 80 % trvá len 18 minút

 

Nový Lexus RX s tromi hybridmi na výber?

Prichádza nový Lexus RX. Tento rok by sme mali spoznať ďalšiu generáciu tohto SUV – jedného z najdôležitejších modelov v ponuke japonského výrobcu. Najnovšie správy hovoria, že na výber budú až tri hybridné pohony. Čo môžeme  očakávať?

Mobilita bez emisií: Charge myHyundai umožní zákazníkom nabíjať autá zelenou energiou z obnoviteľných zdrojov

  • Spoločnosť Hyundai Motor stavia pri nabíjaní svojich vozidiel prostredníctvom služby Charge myHyundai na zelenej energii
  • Hyundai zabezpečí, aby sa po každom nabíjaní do siete vrátilo rovnaké množstvo energie vyrobenej z obnoviteľných zdrojov
  • Táto zelená elektrina, vrátená do systému, pochádza z veterných turbín
  • Zo skutočne ekologického nabíjania tak budú profitovať aj majitelia modelov IONIQ 5, KONA Electric či TUCSON Plug-in Hybrid

 

Kia ovládla štúdiu J. D. Power 2022

Majitelia vozidiel Kia umiestnili túto značku na celkové prvé miesto v štúdii organizácie J. D. Power o spoľahlivosti vozidiel (VDS) v Spojených štátoch amerických v roku 2022. Značka Kia hlásila menej problémov s vozidlami ako 31 ostatných značiek, ktoré boli predmetom štúdie. Ide o druhý rok po sebe kedy sa Kia umiestnila na prvom mieste medzi značkami sériovo vyrábaných vozidiel, avšak prvý raz v histórii tejto štúdie získala celkové prvenstvo neluxusná značka.

 

DÍLERSTVÁ DACIA S NOVOU TVÁROU

Značka Dacia sa v tomto roku zmení. Dizajn značky, vychádzajúci z novej vizuálnej identity predstavenej minulé leto, teraz vstupuje do predajní. Zostáva verný základným hodnotám výrobcu s ešte väčšou viditeľnosťou. Thomas, Dacia VP, Sales/Marketing Efficiency, nám ponúka pohľad na pilotné testovacie miesto.

 

 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén