Aktuálna súťažná otázka
 Mercedes-Benz Marco Polo pohon len prednej nápravy?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 
NOVINKY

RENAULT ZOE – PRÍBEH MESTSKÉHO AUTOMOBILU, KTORÝ MENÍ TRH S ELEKTROMOBILMI

Prezentácia Renault ZOE Z.E. Concept v roku 2009 potvrdila záväzok Skupiny Renault, že rozvoj elektormobility je jej priorita. Renault bol v tom čase prvý výrobca, ktorý ponúkol model od začiatku konštruovaný ako čisto elektrické vozidlo. 

Modernizovaná Kia Stonic s pohonom typu mild-hybrid, lepšou konektivitou a novými asistenčnými technológiami

Spoločnosť Kia Motors ohlásila modernizáciu svojho kompaktného crossovera Kia Stonic, čím chce posilniť jeho pozíciu na európskom trhu v segmente B-SUV.

 

Hyundai i30 N stále lídrom v predaji hot-hatchov na Slovensku

Prvý polrok 2020 bol napriek náročnej situácii na trhu pre Hyundai úspešný. V malom, ale o to prestížnejšom subsegmente tzv. neprémiových hot-hatchov si naďalej udržal líderskú pozíciu model i30 N. 

7 x elektrický crossover Lexus UX 300e

Lexus je známy najmä hybridmi, no modelom UX 300e vstupuje na trh s elektrickými vozidlami. Zvonku sa nové auto prakticky nelíši od ostatných variantov kompaktného crossoveru, no vo vnútri skrýva zaujímavé riešenia.  Tu sú najdôležitejšie vlastnosti prvého elektrického Lexusu.

 

ÚPLNE NOVÁ TOYOTA YARIS

 • Prvý raz použitá nová platforma GA-B zaisťuje štýlovosť, kompaktnosť, praktické využitie, potešenie z jazdy a bezpečnosť
 • Nová hybridná sústava štvrtej generácie dodáva výkon 116 k (DIN), spotrebuje len 3,8 l/100 km paliva a produkuje emisie CO2 na úrovni 85 g/km (WLTP)
 • Model je skonštruovaný ako najbezpečnejšie kompaktné vozidlo na svete; v štandardnej výbave má nainštalované pokročilé asistenčné systémy vodiča (ADAS)
 • Navrhnutý a vyvinutý pre európskych zákazníkov, vyrobený vo francúzskom meste Valenciennes

 

Hyundai na Slovensku v 1. polroku 2020 zvýšil svoj trhový podiel

Prvý polrok roku 2020 bol pre Hyundai napriek náročnej pandemickej situácii úspešný, keď si cestu k zákazníkom našlo 3 172 nových vozidiel Hyundai. 

TOYOTA PRICHÁDZA S OSTREJŠÍM MODELOM COROLLA SEDAN V PODOBE NOVEJ VERZIE GR SPORT

 • Corolla Sedan sa pripojila k verziám Hatchback a Touring Sports v podobe novej verzie GR SPORT s dynamickými dizajnovými prvkami v interiéri aj exteriéri.
 • V ponuke sú exteriérové prvky v klavírnej čiernej farbe a nové vyhotovenie interiéru s farbami tímu TOYOTA GAZOO Racing.
 • K dispozícii je aj exkluzívne dvojfarebné lakovanie.
 • Ide o prvý model GR SPORT, ktorý sa dostane do ponuky spoločnosti Toyota vo východoeurópskych krajinách.

 

360° pohľad na CUPRA Formentor

Detaily modelu CUPRA Formentor s pohonom plug-in hybrid odhalené zo všetkých strán, vnútri aj vonku

 

Recyklovateľnosť vozidiel: environmentálna priorita značky PEUGEOT

Recyklovateľnosť vozidiel bude v najbližších rokoch významnou témou automobilového priemyslu. Skupina PSA Group a značka PEUGEOT sa zaviazali zlepšiť využívanie zdrojov zabudovaním zelených alebo recyklovaných materiálov do svojich vozidiel vyrobených v rámci udržateľných recyklačných kolobehov a znížiť tak ich environmentálnu záťaž.

 

ŠKODA AUTO podala v roku 2019 až 94 patentových prihlášok

ŠKODA AUTO požiadala minulý rok o ochranu 94 inovácií, čo je viac než dvojnásobok v porovnaní s rokom 2017.
To automobilku stavia na vrchol rebríčka medzi firmami v Českej republike. V absolútnom poradí potom na druhé miesto, a to za ČVUT v Prahe

Toyota Motor Europe spúšťa vo Francúzsku výrobu nového Yarisu, prvého kompaktného vozidla s architektúrou Toyota New Global Architecture

Spoločnosť Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) dnes spustila výrobu novej generácie modelu Toyota Yaris vo svojom výrobnom závode vo Valenciennes na severe Francúzska. 

RENAULT CLIO E-TECH A CAPTUR E-TECH PLUG-IN ODHALILI SVOJE CENY

•  Vďaka E-TECH ponúka Renault elektrifikované riešenie.
•  Clio E-TECH Hybrid ponúka až 80% času jazdy v meste na elektrický pohon , čo je až 40% úspory paliva v porovnaní so spaľovacím motorom v mestskom cykle. Od 18 100 €.
•  Plug-in Hybridný Captur E-TECH, prvý v segmente B, ponúka až 50 km 100% elektrickej jazdy v zmiešanom cykle a až 65 km elektrickej jazdy v meste. Má spotrebu paliva 1,5 l / 100 km a 32 g CO2 / km emitovaného v kombinovanom cykle WLTP. Dostupný od 28 000 €.

CITROEN C 4 a ë-C4

V roku 2020 nasleduje značka stratégiu Citroën goes Ëlectric for all a predstavuje 6 elektrifikovaných vozidiel. Predstavením nových modelov Citroën ë-C4 — 100 % ëlectrický a Citroën C4 pokračuje značka vo svojej elektrifikačnej ofenzíve a píše novú kapitolu vo svojej histórii kompaktných automobilov.

Hyundai spustil výrobu nového i10 N Line

 • Hyundai spustil výrobu úplne nového modelu 10 N Line vo svojom závode v tureckom Izmite
 • Nová i10 v športovo ladenej výbave N Line dostane po prvý raz výkonnejší turbom prepĺňaný motor s objemom 1,0 litra a výkonom 74 kW (100 k)
 • V porovnaní s bežným modelom i10 prináša výbava N Line aj viacero dizajnových noviniek v exteriéri aj interiéri vozidla
 • Predaj atraktívnej novinky začne na Slovensku už toto leto

 

Rodinné elektrické veľkopriestorové vozidlo na voľný čas a podnikanie

Odteraz si možno objednať nové veľkopriestorové vozidlo EQV od značky Mercedes-Benz s elektrickým pohonom s akumulátormi. Pri uvedení na trh je tretí elektrický van s hviezdou – po vozidlách eVito a eSprinter – dostupný vo variante s dlhým rázvorom ako EQV 300.

 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén