Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
Tip travel
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Využíva Mercedes-Benz E300 de benzínový agregát?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 
NOVINKY

Nové Hyundai i10 a i10 N Line dostanú sviežejší dizajn a lepšie funkcie.

Spoločnosť Hyundai Motor predstavila modernizovaný model i10, ktorý prichádza s vylepšeným a osvieženým dizajnom. Zákazníci majú naďalej možnosť vybrať si aj športovo ladený variant i10 N Line, ktorý je inšpirovaný vysokovýkonnými modelmi Hyundai N. Nová i10-tka tiež ponúka pokročilé funkcie konektivity, komfortné prvky a technológie, ktoré sa zvyčajne vyskytujú v modeloch z vyšších segmentov. Hyundai verí, že i10 sa vďaka modernizácii stáva ešte viac konkurencieschopnejším vozidlom v segmente najmenších áut.

 

Škoda Enyaq iV ešte výhodnejšia: Ušetrite vďaka päťročnej pohode s predplateným servisom bez obmedzenia kilometrov

Kto by sa nechcel tešiť z nového vozidla hneď niekoľko rokov bez starostí? Škoda si pripravila pre budúcich majiteľov svojho plne elektrického SUV Enyaq iV niekoľko
benefitov, vďaka ktorým si užijú päť rokov pohody. S novým vozidlom získavajú päťročnú záruku, výhodné financovanie, ako aj profesionálnu starostlivosť v podobe
päťročného predplateného servisu, po novom bez obmedzenia počtu kilometrov. Škoda sa tak stáva jednou z mála značiek v segmente, ktorá ponúka takúto službu.

Toyota Corolla je opäť najobľúbenejším autom na svete

Corolla je najpredávanejším modelom už viac ako 20 rokov. Pozíciu lídra potvrdzujú aj výsledky z roku 2022 – 1,12 milióna predaných áut. Podľa najnovších údajov, ktoré zverejnil analytický portál focus2move.com, model RAV4 obsadil druhé miesto. V prvej desiatke najpredávanejších automobilov sa umiestnili aj Camry a Hilux. Veľmi dobré predaje kľúčových modelov prispeli k posilneniu pozície Toyoty ako najväčšieho výrobcu a najobľúbenejšej automobilovej značky sveta. 

Hyundai STARIA získal ocenenie „Best Cars“ druhýkrát za sebou. Na Slovensku sa začne predávať už tento rok.

Rovnako ako v roku 2022 získal Hyundai STARIA ocenenie „Best Cars“ od nemeckého odborného časopisu Auto Motor und Sport. MPV od Hyundai obsadilo prvé miesto v kategórii „van – import“. O víťazovi ankety rozhodlo celkovo 101 550 čitateľov nemeckého magazínu, ktorí mali možnosť odovzdať svoj hlas viac ako 422 autám v 13 kategóriách. STARIA uspela v silnej 15-člennej konkurencii, vďaka čomu je táto výhra ešte hodnotnejšia.

 

Závod Stellantis v meste Tychy spúšťa sériovú výrobu nového modelu Jeep® Avenger, nositeľa prestížneho titulu „Auto roka 2023“

• Rozbieha sa sériová výroba nového modelu Jeep® Avenger v závode koncernu Stellantis v poľskom meste Tychy
• Európske auto roka 2023 – nový Jeep® Avenger získal prestíže ocenenie od medzinárodnej novinárskej poroty
• Nový Avenger je prvým elektrickým modelom značky Jeep®

Kým ostatné krajiny zažívali pokles, na Slovensku sa značkám CUPRA & SEAT darilo naozaj skvele. Značka CUPRA v roku 2022 zvýšila predaj na slovenskom trhu o 99 % a značka SEAT zvýšila predaj o 26 %.

Značkám SEAT & CUPRA sa na Slovensku darilo v minulom roku naozaj skvele. Najpredávanejším modelom značky CUPRA bol model CUPRA Formentor s počtom 313 predaných vozidiel. Oproti roku 2021 značka zvýšila predaj o takmer o 98,7 %. Predikcie na rok 2023 ukazujú, že značka má aj v tomuto roku tendenciu udržať si podobné tempo rastu, nakoľko okrem doteraz najobľúbenejšieho modelu CUPRA Formentor sa druhým najpredávanejším modelom značky stáva CUPRA Leon. Nové motorizácie v tomto modeli vzbudili veľký záujem.   

 

Volkswagen Tiguan a Touareg teraz ešte výhodnejšie

Spoločnosť Porsche Slovakia, autorizovaný importér značky Volkswagen na Slovensku, doplnila svoju ponuku obľúbených modelov SUV Tiguan a Touareg o základné verzie, ktoré v nej dlhšiu dobu chýbali. Tiguan je teraz dostupný už za cenu 25 390 € so základným benzínovým motorom 1.5 TSI s výkonom 96 kW (130 k). Najlacnejší Touareg s motorom V6 3.0 TDI s výkonom 170 kW (231 k) má teraz cenu 54 890 €.

 

LEXUS NX je najobľúbenejším modelom značky za rok 2022 v Európe

Minulý rok predal Lexus na starom kontinente 50 465 áut. Veľkú zásluhu na tom má model NX, ktorý sa stal najobľúbenejším modelom značky. Dokazuje to aj fakt, že 89 % predaja tvoria SUV-čka a crossovery.

 

Hyundai v roku 2022 ovládol predaje u súkromných osôb, i30 sa stal najpredávanejším autom na Slovensku.

  • Hyundai predal v roku 2022 rekordných 9 261 vozidiel, dosiahol trhový podiel 10,7% a stal sa celkovo 2. najpredávanejšou automobilovou značkou na Slovensku.
  • Vďaka 4 501 predaným vozidlám bol zároveň absolútnou jednotkou u súkromnej klientely, u ktorej dosiahol trhový podiel vyše 17%.
  • Model i30 získal titul najpredávanejšieho nového auta roku 2022 na Slovensku, keď sa z neho predalo až 3 774 kusov.

 

Toyota na Slovensku má za sebou najúspešnejší rok v histórii, je trojkou na trhu

Automobilka Toyota predala a zaregistrovala minulý rok na slovenskom trhu 9080 osobných a ľahkých úžitkových vozidiel. Japonská značka tak obsadila tretie miesto na trhu s trhovým podielom 10,5 percenta.

RENAULT ZÍSKAVA TRAKCIU VĎAKA ELEKTRIFIKOVANÉMU DOJAZDU A VYSOKEJ PRIDANEJ HODNOTE

  • Celosvetové predaje značky Renault na úrovni 1 466 729 kusov*, z toho 832 605 v Európe a 634 124 na medzinárodných trhoch.
  •  Renault, tretia značka na trhu čisto elektrických vozidiel a druhá značka na trhu plne hybridných vozidiel v Európe.
  • Lepší Model mix so silným rastom v segmente C v Európe (+21 %) vďaka úspechu modelov Arkana a Megane E-TECH Electric.

Podiel Toyoty v Európe sa minulý rok vyšplhal na rekordných 7,3 percenta

Predaj Toyota Motor Europe (TME), ktorá pôsobí na trhoch západnej, strednej a východnej Európy, v roku 2022 vzrástol na 1 080 975 vozidiel značky Toyota a Lexus. A to napriek tomu, že európsky automobilový trh ako celok zaznamenal medziročný pokles o 11 percent. Trhový podiel v Európe TME zvýšila na rekordných 7,3 percenta, čo znamená nárast o 0,9 percentuálneho bodu oproti roku 2021. Skupina Toyota Central Europe je v rámci európskeho predaja značky Toyota najlepšia.

 

Hyundai predal v roku 2022 na Slovensku rekordných 102 vysokovýkonných modelov N.

  • Rekordných 102 vysokovýkonných vozidiel N doručil Hyundai v roku 2022 zákazníkom na Slovensku
  • Najpredávanejším N-kom bol i30 N so 62 registráciami, nasledovaný modelom i20 N (35 ks) a KONA N (5 ks)
  • V roku 2023 predstaví Hyundai svoj prvý vysokovýkonný elektromobil s emblémom N, ktorým bude IONIQ 5 N

 

25 rokov hybridnej technológie Toyota: Päť generácií a výrazný nárast výkonu

Pred 25 rokmi debutovala Toyota Prius, prvý sériovo vyrábaný hybridný automobil. Teraz s modelmi Corolla Cross 2023 a Corolla 2023 vstupuje na trh piata generácia hybridného pohonného systému, ktorý prekonáva svojich predchodcov z hľadiska dynamiky, kultivovanosti výkonu a účinnosti. Hybridy sú v súčasnosti najdôležitejším pohonom v ponuke Toyoty a tvoria viac ako polovicu predajov značky v Európe.

 

MINI v USA otvára kurz na získanie zručností jazdenia s manuálnou prevodovkou

MINI USA v rámci krajiny prináša späť zábavu z jazdy s manuálnou prevodovkou spustením programu MINI Manual Driving School v BMW Performance Center v Thermal v Kalifornii. Oznámenie prichádza krátko po tom, ako MINI potvrdilo, že manuálne prevodovky sa vrátia na americký trh.

 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén