Aktuálna súťažná otázka
 Mercedes-Benz Marco Polo pohon len prednej nápravy?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 
NOVINKY

Hyundai Nexo vytvoril svetový rekord v dojazde automobilu poháňaného vodíkom

Pilot balóna Bertrand Piccard vytvoril na Hyundai NEXO svetový rekord v dojazde automobilu poháňaného vodíkom.

 

 • Bertrand Piccard prešiel 778 km po Francúzsku v automobile Hyundai NEXO, čím vytvoril svetový rekord v dojazde automobilu poháňaného vodíkom.
 • Na jednotlivých etapách jazdy sa k nemu pripojili viaceré prominentné osobnosti, ako CEO spoločnosti Air Liquide a významní politici.
 • Cieľom jazdy bolo propagovať vodíkovú technológiu ako vysoko výkonné riešenie pre mobilitu budúcnosti.

 

Nová ŠKODA OCTAVIA získala od Euro NCAP päť hviezd

Najlepšie hodnotenie pre novú generáciu modelu ŠKODA OCTAVIA: Od nezávislého združenia European New Car Assessment Programme (Euro NCAP) získala štvrtá generácia bestselleru značky ŠKODA maximálne možné hodnotenie v podobe piatich hviezd. Tým sa OCTAVIA zaradila medzi najbezpečnejšie kompaktné modely. 88% hodnotenie ochrany detskej posádky patrí tiež medzi najlepšie zo všetkých testovaných modelov. ŠKODA OCTAVIA pokračuje v tradícii špičkových výsledkov hodnotenia bezpečnosti Euro NCAP. Päť hviezd od Euro NCAP získali v nedávnej minulosti okrem iných SUV modely KODIAQ a KAROQ, kompaktný model SCALA a mestské SUV KAMIQ. 

NOVÝ RENAULT ZOE UŽ AJ NA SLOVENSKOM TRHU

Richard Evanson, generálny riaditeľ Renault Slovensko, uviedol na náš trh nový Renault ZOE, tretiu generáciu najpredávanejšieho elektrického automobilu na európskom trhu s podielom 18,2 %.

 

SEAT rozširuje modelový rad Tarraco verziou 1.5 TSI DSG s pohonom predných kolies

SEAT opäť rozširuje svoju modelovú ponuku s cieľom zvýšiť svoj podiel na trhu a poskytnúť zákazníkom väčšiu možnosť voľby zavedením modelu Tarraco SUV s pohonom predných kolies v kombinácii s vyspelou dvojspojkovou prevodovkou DSG.

 

Nový Actros: Truck of the Year 2020

Odborná novinárska verejnosť z 24 európskych krajín zaoberajúca sa úžitkovými vozidlami piatykrát zvolila Mercedes-Benz Actros za najlepšie nákladné motorové vozidlo roka. Históriu úspechov začal už prvý Actros v roku 1997 a vyhrať súťaž sa podarilo aj jeho nasledujúcim generáciám. S deviatimi titulmi je značka Mercedes-Benz aktuálne najúspešnejšou značkou v boji o ocenenie za ďalší technologický vývoj, základné kritérium v procese výberu medzinárodnej poroty súťaže Truck of The Year (ITotY).

 

Toyota odhalila na autosalóne v Los Angeles nový model RAV4 Plug-in Hybrid

Svetovou premiérou nového modelu RAV4 Plug-in Hybrid na autosalóne v Los Angeles otvára Toyota novú dôležitú kapitolu v histórii modelu RAV4, celosvetovo prvého SUV na rekreáciu a voľný čas. Prvá plug-in hybridná Toyota RAV4 stavia na viac ako 20 rokoch skúseností, počas ktorých automobilka razila cestu hybridnému pohonu, aby dnes prestavila vozidlo, ktoré má ambície byť výkonnejšie než ktorýkoľvek z konkurentov v danej triede, ale zároveň vykazovať i nižšiu úroveň emisií a spotreby paliva.

 

Lexus pripravuje prvý plug-in hybrid. Bude to NX?

Pred niekoľkými týždňami spoločnosť Toyota oficiálne oznámila, že  RAV4 čoskoro bude mať hybridný plug-in variant (PHEV).  Lexus má tiež v úmysle vybrať sa rovnakou cestou a predstaviť svoje prvé auto s takýmto pohonom.  V prípade luxusnej značky sa prvým debutovým modelom môže stať  SUV podobnej veľkosti – model NX

DACIA PREDSTAVUJE ZNOVUUVEDENIE POHONU LPG

Skupina Renault 11. novembra 2019 znova uvádza do svojej ponuky pre slovenských zákazníkov verzie s pohonom LPG pri modeloch Dacia Duster, Sandero, Logan a Logan MCV s cenovým rozdielom len 400 eur medzi 1.0 TCe 100 a 1.0 TCe 100 LPG, čím sa ponuka Dacia stáva najdostupnejšou LPG verziou na trhu.

 

Na slovenský trh sa dostáva nový SsangYong Korando

Dnešným dňom sa oficiálne začal predaj novej generácie SsangYong Korando na českom a slovenskom trhu a všetci naši autorizovaní predajcovia ho už majú k dispozícii. Automobilka týmto modelom mieri do najväčšieho trhového segmentu - kategória strednej SUV čiže C SUV. Korando, ktoré získalo 5/5 hviezd v teste bezpečnosti Euro NCAP 2019, ponúka dve silné motorizácie, a to benzín 1.5 GDI Turbo so 163 k (280 Nm) alebo diesel 1.6 so 136 k (324 Nm). Na slovenskom trhu Korando štartuje na 16 990 eur s DPH.

 

Lexus si zaregistroval LX 600. Čo pripravuje?

Začiatkom októbra si spoločnosť  Lexus na americkom patentovom úrade zaregistrovala značku LX 600. Zdá sa, že japonská automobilka pracuje na nástupcovi svojho vlajkového SUV.

 

Tänak získava vôbec prvý majstrovský titul s Toyotou Yaris WRC

Jazdec tímu TOYOTA GAZOO Racing WRT (World Rally Team) Ott Tänak sa spoločne s navigátorom Martinom Järveojom zapísali do histórie. Druhým miestom na rely v Španielsku si poistili svoj prvý titul vo svetovom rely šampionáte FIA.

CUPRA Ateca Limited Edition: Unikát

Značka CUPRA pokračuje vo svojej misii vytvárať automobily, predstavujúce ultimatívny výraz výkonnosti, sofistikovanosti a jedinečnosti zvláštnym modelom  CUPRA Ateca Limited Edition.

 

Skupina Renault uvádza vodíkový pohon do svojej ponuky ľahkých úžitkových vozidiel

 • Skupina Renault, so svojimi skúsenosťami vo výrobe ľahkých úžitkových vozidiel a ako priekopník a líder v oblasti elektrických ľahkých úžitkových vozidiel v Európe, rozširuje svoju ponuku o vodíkové modely Renault KANGOO Z.E. Hydrogen, ktorý príde na trh na konci roku 2019 a Renault MASTER Z.E. Hydrogen uvedený v roku 2020.
 • Vodíkový palivový článok poskytuje až 3-krát viac dodatočnej energie ako 100% elektrické vozidilá, s dobou plnenia iba 5 až 10 minút.
 • Pohon na báze vodíka uvádza na trh Skupina Renault ako doplnkové riešenie k svojej elektrickej a hybridnej stratégii, aby ponúkla profesionálom nové riešenie v prístupe do centier miest, s určitým stupňom autonómie na rôzne účely

 

MAZDA MX-30 – ELEKTRICKÉ AUTO PRE ŽIVOTNÉ PROSTREDIE... A PRE VODIČA

Teraz si môžete predobjednať prvé sériovo vyrábané elektrické vozidlo značky Mazda, model Mazda MX-30, ktorý svoju premiéru absolvoval na tokijskom autosalóne. Toto vozidlo bolo vyvinuté pre zákazníkov, ktorí sa pri kúpe elektromobilu nechcú vzdať potešenia z jazdy. 

NOVÁ TOYOTA YARIS – NAVRHNUTÁ PRE ŽIVOT V MESTE

 • Svetová premiéra nového modelu Yaris
 • Prvé použitie architektúry TNGA (Toyota New Global Architecture) v kompaktnom vozidle
 • Nová platforma GA-B prináša štýl, praktickosť, potešenie z jazdy a bezpečnosť
 • Nový systém 1.5 Hybrid Dynamic Force – spája vysokú hospodárnosť s lepšou odozvou
 • Skonštruovaný ako najbezpečnejší kompaktný automobil na svete

 

 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén