Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
Tip travel
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Využíva Mercedes-Benz E300 de benzínový agregát?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 
Zobraziť iba značku:
TESTY

Volkswagen Golf R: vášeň a rozvaha

Volkswagen Golf bol a ešte aj stále čiastočne je model, ktorý sa konkurencia snažila a snaží dobehnúť, podobať sa mu a odhryznúť mu trocha z jeho trhového koláča nižšej strednej triedy. Golf si v tom súboji vždy počínal veľmi dobre. S chladnou hlavou a bez zbytočných extravagancií odrážal útoky. Z času na čas k tomu pridal trocha veľmi chutného korenia v podobne zábavnejších verzií GTI či pred dvadsiatimi rokmi svalnatým R32.

 

Hyundai Santa Fe 1,6 T-GDi PHEV PREMIUM: robustný bodyguard

Hyundai Santa Fe je v portfóliu automobilky neprehliadnuteľný. Je to stálica, ktorá patrí k najvyhľadávanejším SUV na slovenskom trhu. 

Škoda Karoq 1.5 TSI 7AT: Rozumná voľba

Aktuálne sú debaty o alternatívnych palivách témou dňa. Je to pochopiteľné a je to len otázka času, keď príde k zmene. História automobilizmu si to pamätá niekoľkokrát a to má len niečo cez 130 rokov. Testovať v dnešnej dobe čisto benzínové auto sa teda môže zdať ako poriadny anachronizmus, spiatočníctvo, provokácia. Lenže v čase, keď, zdá sa nie je dostatok dôležitých elementov na výrobu supermoderných áut, to je celkom v poriadku. Do rúk sa nám dostala stredne vybavená Škoda Karoq, s motorom zo stredu portfólia. Je naozaj stredná cesta zlatá?

 

Mercedes-Benz Citan Tourer PRO 110 CDI: Rodinný priateľ

Ak ste sa prehrabávali ponukami automobiliek a hľadali niečo akurátne pre vašu aktívnu rodinu, mohli ste zakopnúť o malosť kombíkov a veľkosť dodávok. Nič medzi tým nie je? Ale je. Existuje kategória vozidiel, ktoré vyhľadávajú najmä malí živnostníci, hodinoví manželia, maliari, remeselníci či trhovníci. 

Extravagantný všeumelec: Hyundai Tucson N-Line 1.6 CRDi

Patrí medzi najvýraznejšie SUV naprieč všetkými triedami. Jeho technika z neho robí schopného pomocníka na každý deň, ktorý sa nebojí prekážok a zvláda aj úlohu jediného vozidla v rodine. Hyundai Tucson je v konkurenčnom boji silným protivníkom. S naftovým motorom a štýlovými doplnkami z kolekcie N-Line svoje plusy ešte zvýrazňuje.

 

Audi Q4: Premiant so sľubným dojazdom

Prvé živé stretnutie s Audi Q4 veľmi prekvapilo.

 

Hyundai Bayon - Prvé zoznámenie

Hyundai spravil zaujímavú vec. Do segmentu, v ktorom už jedného hráča má, vopchal ešte jedno auto. Na prvý pohľad z toho bude bratovražedná vojna, lenže keď sa prizriete novému modelu Bayon bližšie, zistíte, že tie autá nie sú z jedného cesta a každé smeruje k inému motoristovi.

 

Renault Arkana: Nový lovec v strednom prúde

V súčasnosti sú karosérie typu suvcoupé záležitosťou prémiových automobiliek. Neustále zlepšujúcemu sa  mainstreamu, opovážlivo posúvanému latku stále vyššie, sa však zachcelo odhryznúť si z tohto koláča.Klienti prémiových automobiliek nad suvcoupé nos neohrnuli, tak prečo by to neskúsil napríklad Renault.
Má model Arkana našliapnuté na slušnú porciu?

Volkswagen Golf Limited 1.5 TSI ACT 6st: Voľba rozumu

Na Slovensku je taký trend, že si motoristi pri výbere vozidla často zvolia tu najdrahšiu a najsilnejšiu verziu v danom modelovom rade. Zastavia sa až pri ostrých variantoch. To je niekedy škoda, lebo pri ich ďalšom predaji často práve oni strácajú najviac. Keď sa však vyberá s triezvou hlavou, potom strata hodnoty nemusí byť taká závratná a pritom vodičom a posádke nebude nič chýbať.

 

Dacia Sandero Stepway TCe 90: veľa muziky za málo peňazí

Prvoplánový názov testu som dal náročky. Totiž, presne to mi behalo hlavou, keď som sa počas týždňového testu snažil Daciu Sandero Stepway nachytať na hruškách. Je to jednoduché. Nečakaj nič, dostaneš všetko.

 

© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén