Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
Hyundai Kona
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Prichádza na Slovensko 9. generácia VW Passat?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 
Zobraziť iba značku:
TESTY

KIA NIRO Plug-in Hybrid : Druhé auto do rodiny...

Plug in hybridy na našich cestách už nie sú takým zjavom, je ich čím ďalej viac. Vodiči im dôverujú, lebo keď sa im minie elektrika, stále ešte majú k dispozícii pohon na klasický spaľovací pohon. Dopyt po takomto spôsobe pohonu neustále rastie a preto automobilky stále niečo v tomto smere zlepšujú. KIA na našom trhu nie je s týmto pohonom žiadnym nováčikom. Už pred týmto modelom to bola Optima hybrid alebo plnoelektrický Soul. No a my sme teraz mali možnosť vyskúšať si novú KIA NIRO Plug-in Hybrid. 

Renault Trafic SpaceClass 1,6 dCi - Priestor naplnený pohodlím...

Renault Trafic v tejto verzii patrí k vozidlám, v ktorých cestujúci dokážu bez akéhokoľvek reptania stráviť dlhé hodiny. Výborný nápad jeho tvorcov pripravili pre nich množstvo polôh sedenia, ku ktorým možno pridať (na želanie) i plnohodnotné lôžko pre dvoch pasažierov. Nás však tento model počas testu najviac oslovil svojimi jazdnými vlastnosťami. A tak už v úvode môžeme smelo napísať: toto auto by sme vo svojej garáži zaparkovali s radosťou...

Renault Megane Grandtour TCe 130: Sebavedomý rodinný pomocník ...

V nižšej strednej triede preferujú slovenskí motoristi najmä päťdverové prevedenie  a veľký priestor zabalený vo vkusnom obale – a to sa Renault Grandtour snaží splniť vo všetkých smeroch.  Vo svojej kategórii patrí k najmenším a zároveň najširším „kombi“ a to hlavne priaznivo vplýva na jeho stabilitu. 

Mercedes-Benz X-Class 250d 4Matic - Do terénu v smokingu...

Nemecká značka, ktorá patrí medzi etalóny luxusu vstúpila do segmentu, v ktorom konkurencii doteraz spôsobovala vrásky len svojimi dodávkovými vozidlami. Pick-up X-Class je podľa nás veľmi odvážnym počinom výrobcu luxusných áut, pretože ani po týždňovom náročnom testovaní si nevieme predstaviť, že by sme auto s perleťovým lakom, využívali ako výlučne pracovný nástroj. Aj keď ťažkej práce a ani drsného terénu sa určite nezľakne...

Audi Q7 e-tron – Hybridná štvorkolka ...

V uplynulých niekoľkých rokoch sa plug-in hybrid stal čoraz populárnejším, najmä vďaka tým, ktorí prevádzkujú firemné autá a preto ešte na autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom predstavilo Audi druhú generáciu „Qvé sedmičky“, ktorá koncepčne nadväzuje na predchádzajúci model. Táto je však s preplňovaným vznetovým šesťvalcom v kombinácii s plug-in hybridným pohonom. Doteraz nikto iný takúto kombináciu neponúkol a my sme si tento automobil, ktorý sa výhradne vyrába v Bratislave, mohli už vyskúšať. 

Nissan Micra 1,0: Keď núkajú viac za menej...

Nissan Micra je srdcovou záležitosťou našej redakcie. Do dnešného dňa sa snažíme pri živote udržať model, ktorý má v technickom preukaze ročník výroby 1998. Zatiaľ sa nám to darí a kolegovia viacerí motoristickí novinári chápu, prečo to auto tak milujeme. Šestnásťventilový štvorvalec, s objemom tesne pod hranicou jedného „litra“ síce žerie aj trávu popri ceste, ale  keď ho vyprovokujeme tvrdým tlakom na plynový pedál, tak sa v meste ešte stále dokáže zmeniť na hbité približovadlo, ktoré robí vrásky na čele hlavne majiteľom prémiových modelov... Nečudujte sa preto, prosím, že každú z pokračujúcich generácií tohto modelu si naozaj radi vyskúšame. Tentoraz sme tak s chuťou urobili už po piaty raz...

Seat Arona 1.0 TSI Xcellence – Malá Ateca ...

Nie je to tak dávno, čo sme sa vyjadrili, že segment mestských crossoverov sa neustále rozrastá. A ani značku Seat to neobišlo. Po uvedení modelu Ateca prišla koncom minulého roka na trh s novým modelom – mladšou a zároveň menšou Aronou, ktorá nahradzuje vo výrobnom programe Seat Ibiza. 

Škoda Karoq 1.5 TSI: Menší súrodenec Kodiaqu ...

Príchodom nového modelu Škody sa navždy zaviali stopy jeho predchodcu - Škody Yeti. Mali sme možnosť vyskúšať si niekoľko stoviek kilometrov za volantom nielen v Bratislave, ale aj na zasnežených tatranských cestách. Škoda Karoq je síce menším súrodencom Kodiaqu, ale so svojou dĺžkou 4,4 metra je ideálnym riešením pre tých, ktorí nepotrebujú sedem miest na sedenie, alebo nepotrebujú až prehnane veľký kufor. A veľkou výhodou oproti Kodiaqu sú aj manévrovacie schopnosti pri parkovaní.

Nissan Navara TREK-1°: Ak vyraziť na trekking, tak vo veľkom štýle...

Nissan Navara sme testovali už mnohokrát. V rôznych verziách, s rôznymi prevodovkami a aj motormi. Postupne, s pribúdajúcimi verziami sa aj pri tomto (pôvodne najmä pracovnom) vozidle začala pozitívne prejavovať snaha o zvýšenie komfortu posádky. Aktuálne pribudla verzia určená pre vyznávačov vysokohorských túr. V testovacom týždni sme si vyskúšali špeciálnu a naozaj štýlovú edíciu Trek-1°...

Hyunadai Kona 1.6 T-GDi : Snaha odlíšiť sa ...

Segment mestských crossoverov sa neustále rozrastá. Neuplynie niekedy ani mesiac, aby sa tento segment nerozrástol o ďalšiu novinku. Najnovšie je to Hyundai Kona. Po názvoch Tucson a Santa Fe, ktoré sú názvami miest na juhu USA, prichádza Hyundai s názvom podľa pláže na Havajských ostrovoch – KONA.  

© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén