Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9,35 hod.,
s reprízami vo štvrtok o 17,30 hod. na STV2 a v sobotu o 7,30 hod. na STV1
Škoda Fabia
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Vyrába Volkswagen model Polo už v 4. generácii?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 
NOVINKY

TOYOTA PRICHÁDZA S OSTREJŠÍM MODELOM COROLLA SEDAN V PODOBE NOVEJ VERZIE GR SPORT

 • Corolla Sedan sa pripojila k verziám Hatchback a Touring Sports v podobe novej verzie GR SPORT s dynamickými dizajnovými prvkami v interiéri aj exteriéri.
 • V ponuke sú exteriérové prvky v klavírnej čiernej farbe a nové vyhotovenie interiéru s farbami tímu TOYOTA GAZOO Racing.
 • K dispozícii je aj exkluzívne dvojfarebné lakovanie.
 • Ide o prvý model GR SPORT, ktorý sa dostane do ponuky spoločnosti Toyota vo východoeurópskych krajinách.

 

360° pohľad na CUPRA Formentor

Detaily modelu CUPRA Formentor s pohonom plug-in hybrid odhalené zo všetkých strán, vnútri aj vonku

 

Recyklovateľnosť vozidiel: environmentálna priorita značky PEUGEOT

Recyklovateľnosť vozidiel bude v najbližších rokoch významnou témou automobilového priemyslu. Skupina PSA Group a značka PEUGEOT sa zaviazali zlepšiť využívanie zdrojov zabudovaním zelených alebo recyklovaných materiálov do svojich vozidiel vyrobených v rámci udržateľných recyklačných kolobehov a znížiť tak ich environmentálnu záťaž.

 

ŠKODA AUTO podala v roku 2019 až 94 patentových prihlášok

ŠKODA AUTO požiadala minulý rok o ochranu 94 inovácií, čo je viac než dvojnásobok v porovnaní s rokom 2017.
To automobilku stavia na vrchol rebríčka medzi firmami v Českej republike. V absolútnom poradí potom na druhé miesto, a to za ČVUT v Prahe

Toyota Motor Europe spúšťa vo Francúzsku výrobu nového Yarisu, prvého kompaktného vozidla s architektúrou Toyota New Global Architecture

Spoločnosť Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) dnes spustila výrobu novej generácie modelu Toyota Yaris vo svojom výrobnom závode vo Valenciennes na severe Francúzska. 

RENAULT CLIO E-TECH A CAPTUR E-TECH PLUG-IN ODHALILI SVOJE CENY

•  Vďaka E-TECH ponúka Renault elektrifikované riešenie.
•  Clio E-TECH Hybrid ponúka až 80% času jazdy v meste na elektrický pohon , čo je až 40% úspory paliva v porovnaní so spaľovacím motorom v mestskom cykle. Od 18 100 €.
•  Plug-in Hybridný Captur E-TECH, prvý v segmente B, ponúka až 50 km 100% elektrickej jazdy v zmiešanom cykle a až 65 km elektrickej jazdy v meste. Má spotrebu paliva 1,5 l / 100 km a 32 g CO2 / km emitovaného v kombinovanom cykle WLTP. Dostupný od 28 000 €.

CITROEN C 4 a ë-C4

V roku 2020 nasleduje značka stratégiu Citroën goes Ëlectric for all a predstavuje 6 elektrifikovaných vozidiel. Predstavením nových modelov Citroën ë-C4 — 100 % ëlectrický a Citroën C4 pokračuje značka vo svojej elektrifikačnej ofenzíve a píše novú kapitolu vo svojej histórii kompaktných automobilov.

Hyundai spustil výrobu nového i10 N Line

 • Hyundai spustil výrobu úplne nového modelu 10 N Line vo svojom závode v tureckom Izmite
 • Nová i10 v športovo ladenej výbave N Line dostane po prvý raz výkonnejší turbom prepĺňaný motor s objemom 1,0 litra a výkonom 74 kW (100 k)
 • V porovnaní s bežným modelom i10 prináša výbava N Line aj viacero dizajnových noviniek v exteriéri aj interiéri vozidla
 • Predaj atraktívnej novinky začne na Slovensku už toto leto

 

Rodinné elektrické veľkopriestorové vozidlo na voľný čas a podnikanie

Odteraz si možno objednať nové veľkopriestorové vozidlo EQV od značky Mercedes-Benz s elektrickým pohonom s akumulátormi. Pri uvedení na trh je tretí elektrický van s hviezdou – po vozidlách eVito a eSprinter – dostupný vo variante s dlhým rázvorom ako EQV 300.

ELEKTRICKÝ UX 300E OHLASUJE NOVÝ MÍĽNIK V TICHEJ REVOLÚCII ZNAČKY LEXUS

 • Nový mestský crossover sa pýši prvotriednou úrovňou hluku, vibrácií a tvrdosti (NVH)
 • Pokoj a ticho v kabíne vzdáva hold úplne prvému modelu Lexus
 • Plnoelektrický pohon, pokročilá aerodynamika a rozsiahla zvuková izolácia prispievajú  k takmer nehlučnej jazde

 

Ďalší hybridný model: Subaru Impreza e-BOXER

Prvý model Impreza bol uvedený na trh v roku 1992 s cieľom priniesť za každých okolností bezpečný, zábavnýjedinečný zážitok z jazdy pre všetkých cestujúcich. V priebehu rokov sláva stúpala a Impreza sa stala pre Subaru kultovým modelom a najpopulárnejším vozidlom z modelovej ponuky.

 

Lifestylové kombi 3. generácie: Nová ŠKODA OCTAVIA SCOUT

K novej generácii modelu ŠKODA OCTAVIA patrí aj nová OCTAVIA SCOUT. Príbeh úspechu verzie kombi s robustnými plastovými obkladmi karosérie, zväčšenou svetlou výškou, pohonom všetkých kolies a imidžom offroad sa začal písať v roku 2007 a bude pokračovať aj v štvrtej generácii bestsellera značky ŠKODA. Multifunkčné lifestylové kombi poskytuje okrem emocionálneho dizajnu ešte viac priestoru ako predchodca a na želanie bude po prvý raz k dispozícii aj s pohonom predných kolies.

NOVÝ MITSUBISHI SPACE STAR 2020 UŽ AJ NA SLOVENSKU

Model Mitsubishi Space Star, šesť rokov po európskej premiére a so 653 065 predanými automobilmi vo viac ako 90 krajinách celého sveta (z toho 205 264 vozidlami predanými v Európe) prekonal zásadnú premenu zameranú na výraznejší dizajn a ďalšie zlepšenie úžitkových vlastností - čím sa z pohľadu európskych zákazníkov stáva sviežou a zároveň racionálnou alternatívou, opierajúcou sa o typickú japonskú spoľahlivosť. Teraz prichádza aj na slovenský trh v cene už od 8 990 EUR.

Hyundai zverejnil slovenské ceny nového modelového radu i30

Hyundai zverejnil slovenský cenník nového modelového radu i30. V ponuke naďalej ostávajú všetky tri karosárske verzie – hatchback, kombi a fastback. 

NOVÝ LAND ROVER DEFENDER UŽ U VŠETKÝCH AUTORIZOVANÝCH PREDAJCOV NA SLOVENSKU

Nový Land Rover Defender čaká na svojich zákazníkov u  všetkých autorizovaných predajcov Land Rover na Slovensku.  Každý z predajcov v Bratislave, Trenčianskej Turnej, Nitre, Žiline alebo v Košiciach ponúka záujemcom  možnosť predvádzacej jazdy.  Nový Defender je najodolnejším a najschopnejším Land Roverom, aký bol kedy vyrobený, a prináša konektivitu 21. storočia spolu s nezastaviteľným terénnym výkonom.

 
 
 
 
 
 
Autosalón
VOLKSWAGEN TIGUAN ALLSPACE28.11.2021
KIA STONIC GT LINE 1.0 T-GDi28.11.2021
NOVÝ SEAT IBIZA22.11.2021
KIA CEED SW 1.5 T-GDi22.11.2021
HYUNDAI i20N18.11.2021
DACIA SPRING18.11.2021
 
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén