KIA XCeed
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Je Škoda Kamiq najmenším SUV značky Škoda?
 
A: Áno

B: Nie 
 
NOVINKY

V Belgicku spustili výrobu historicky prvého malého prémiového SUV značky Volvo

V závode spoločnosti Volvo Cars v belgickom Ghente sa začala nová éra: výrobnú linku opustilo prvé malé SUV XC40 určené pre zákazníkov.

Vyvíjajú pneumatiky bez vzduchu

Toyota Motor Corporation pracuje na vývoji plných pneumatík, ktoré majú znížiť hmotnosť automobilov a zlepšiť ich výkon. Sú určené najmä pre elektrické a vodíkové autá. Toyota ich predstavila na autosalóne v Tokiu v koncepte Fine-Comfort Ride. Bola to prvá prezentácia pneumatík bez vzduchu v osobnom automobile.

MITSUBISHI ECLIPSE CROSS ZÍSKAL PLNÉ PÄŤHVIEZDIČKOVÉ HODNOTENIE BEZPEČNOSTI V TESTOCH EURO NCAP

97% - ochrana dospelých cestujúcich

80% - ochrana chodcov

Nová ŠKODA KAROQ prichádza na Slovensko

Len mesiac po slovenskej premiére na nitrianskom autosalóne je kompaktné SUV ŠKODA KAROQ dostupné u všetkých autorizovaných predajcov značky na Slovensku. Najnovší model automobilky ŠKODA je možné objednať v dvoch vyšších výbavových stupňoch Ambition a Style v cene od 19 770 eur. Motoristov zaujme emotívnym dizajnom, veľkorysým priestorom, špičkovou konektivitou a radom asistenčných služieb. Vlastnosti novinky môžu otestovať aj návštevníci veľkých obchodných centier v Banskej Bystrici,  Bratislave, Košiciach, Prešove, Trnave a v Žiline, kde im vo vybraných víkendoch predajcovia značky ŠKODA nové SUV radi predstavia.

Volvo Cars oslavuje začiatok pretekov Volvo Ocean Race špeciálnou verziou V90 Cross Country

Spoločnosť Volvo Cars, výrobca prémiových automobilov, odhalila špeciálnu verziu svojho oceneného všestranného kombi V90 Cross Country, aby tak oslávila začiatok pretekov Volvo Ocean Race 2017/18.

Toyota na Slovensku patrí medzi najrýchlejšie rastúce automobilové značky v roku 2017

  • Medziročný nárast automobilky Toyota až o 45 %
  • Za úspechom stojí rastúci záujem o hybridnú technológiu, najmä v oblasti fleetového predaja

V najmodernejšej automobilke roboty neberú prácu ľuďom

Trendom v globálnom automobilovom priemysle je čoraz častejšie nahrádzať pracovníkov robotmi. Prístup Toyoty je odlišný – ľudia sú  vo výrobe dôležitejší, roboty im majú len uľahčiť prácu.

Rafinovaný dizajn s prvkami japonskej tradície

Už prvý model LS značky Lexus si pri prezentácii v roku 1989 bleskovo získal pozíciu značky, ktorá je synonymom preojenia luxusu a top kvality. V priebehu ďalších viac ako 20 rokov však tieto prednosti  prestali klientom postačovať. A tak dnes okrem komfortu, spoľahlivosti a výkonu musí byť automobil prémiovej triedy doslova umeleckým dielom. Tento zámer sledovali  projektanti Lexusu LS piatej generácie.

AUTOMOBILKA MITSUBISHI MOTORS ZAHÁJILA DODÁVKY NOVÉHO SUV ECLIPSE CROSS DO EURÓPY

Nové SUV sa v decembri 2017 začne predávať na európskych trhoch.

Nový Renault KOLEOS získal 5 hviezdičiek od Euro NCAP

Nový Renault KOLEOS získal 5-hviezdičkové hodnotenie v bezpečnostných testoch od nezávislej organizácie Euro NCAP.
Nový KOLEOS ťaží z rozsiahlych skúseností značky Renault v oblasti pasívnej bezpečnosti, vďaka čomu exceloval pri testoch NCAP.

V rámci aktívnej bezpečnosti stavia Nový KOLEOS na kompletnej škále asistenčných systémov (ADAS).

Športový, elegantný, komfortný: Také má byť moderné SUV

Moderné, dynamické línie, vzhľad off-road a zvýšená poloha sedadiel s dobrým výhľadom všetkými smermi, typickým pre SUV, spolu s celou škálou špičkových technológií a veľkým vnútorným priestorom pre päť dobrodružných pasažierov – to je nový Opel Grandland X, ktorý má práve svetovú premiéru na tohtoročnom medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom. Novinka je vážnym konkurentom v prudko expandujúcom segmente SUV. Len v kompaktnej triede podiel SUV vzrástol zo sedem percent v roku 2010 na takmer 20 percent v súčasnosti. Nový Grandland X s optimálnym vybavením a veľkostným formátom prichádza na trh ako tretí člen rodiny Opel X. Pripojí sa k svojmu menšiemu súrodencovi Opel Crossland X a bestselleru Opel Mokka X, ktoré sú obidva približne o 20 centimetrov kratšie. Súčasne Grandland X rozšíri ponuku kompaktných modelov Opel, tvorený modelovým radom Astra a modelom Zafira.

Motel na kolesách: Svetová premiéra nového modelu Opel Vivaro Life

Len nedávno boli avizované nové osobné verzie Tourer a Combi+ modelu Opel Vivaro a duo sa už onedlho rozšíri na trio, keď bude mať na frankfurtskom autosalóne IAA (14. až 24.9.2017) premiéru multifunkčný kempingový model Vivaro Life a Vivaro Tourer. Všetky tri novinky majú jedno spoločné: prvotriedne vybavenie a komfort približujúci sa osobnému automobilu, variabilnú konfiguráciu sedadiel, ako aj inovatívne technológie a asistenčné systémy. Okrem toho Life a Tourer potešia aj oko svojimi dynamickými a elegantnými prvkami dizajnu.

Úplne nová Dacia Duster: Ešte viac Duster!

Dacia obnovila Duster, ikonické SUV značky, ktoré poskytne moderný a robustný dizajn. Nie len že je Úplne nový Duster všestranný, ale ešte atraktívnejší. S viac ako 1 miliónom predaných kusov sa otvára nová kapitola v histórii. Dacia predstaví Úplne nový Duster na autosalóne vo Frankfurte 2017.

Ready to Roc! – Svetová premiéra modelu T-Roc

Nový T-Roc: štvrté SUV značky Volkswagen.
V rámci najväčšej modelovej ofenzívy v histórii Volkswagen rozširuje svoj modelový program o model crossover kompaktnej triedy: T-Roc. Nový crossover značky Volkswagen prináša svieži impulz do triedy kompaktných SUV. Nový T-Roc je maximálne individualizovateľný, inovatívne digitalizovaný, perfektne digitálne prepojený, vybavený najmodernejšími asistenčnými systémami, dynamicky motorizovaný a predovšetkým má moderný, expresívny dizajn. Je to automobil, ktorý je rovnako doma v mestskom prostredí ako v teréne.

Spolupráca Petra Vlhová a Audi Slovensko

Petra Vlhová štartuje boj o triumf vo Svetovom pohári a na zimnej olympiáde bude vyzbrojená najmodernejšími technológiami.

 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén