Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
Hyundai Kona
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Prichádza na Slovensko 9. generácia VW Passat?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 
NOVINKY

Hyundai v roku 2022 ovládol predaje u súkromných osôb, i30 sa stal najpredávanejším autom na Slovensku.

  • Hyundai predal v roku 2022 rekordných 9 261 vozidiel, dosiahol trhový podiel 10,7% a stal sa celkovo 2. najpredávanejšou automobilovou značkou na Slovensku.
  • Vďaka 4 501 predaným vozidlám bol zároveň absolútnou jednotkou u súkromnej klientely, u ktorej dosiahol trhový podiel vyše 17%.
  • Model i30 získal titul najpredávanejšieho nového auta roku 2022 na Slovensku, keď sa z neho predalo až 3 774 kusov.

 

Toyota na Slovensku má za sebou najúspešnejší rok v histórii, je trojkou na trhu

Automobilka Toyota predala a zaregistrovala minulý rok na slovenskom trhu 9080 osobných a ľahkých úžitkových vozidiel. Japonská značka tak obsadila tretie miesto na trhu s trhovým podielom 10,5 percenta.

RENAULT ZÍSKAVA TRAKCIU VĎAKA ELEKTRIFIKOVANÉMU DOJAZDU A VYSOKEJ PRIDANEJ HODNOTE

  • Celosvetové predaje značky Renault na úrovni 1 466 729 kusov*, z toho 832 605 v Európe a 634 124 na medzinárodných trhoch.
  •  Renault, tretia značka na trhu čisto elektrických vozidiel a druhá značka na trhu plne hybridných vozidiel v Európe.
  • Lepší Model mix so silným rastom v segmente C v Európe (+21 %) vďaka úspechu modelov Arkana a Megane E-TECH Electric.

Podiel Toyoty v Európe sa minulý rok vyšplhal na rekordných 7,3 percenta

Predaj Toyota Motor Europe (TME), ktorá pôsobí na trhoch západnej, strednej a východnej Európy, v roku 2022 vzrástol na 1 080 975 vozidiel značky Toyota a Lexus. A to napriek tomu, že európsky automobilový trh ako celok zaznamenal medziročný pokles o 11 percent. Trhový podiel v Európe TME zvýšila na rekordných 7,3 percenta, čo znamená nárast o 0,9 percentuálneho bodu oproti roku 2021. Skupina Toyota Central Europe je v rámci európskeho predaja značky Toyota najlepšia.

 

Hyundai predal v roku 2022 na Slovensku rekordných 102 vysokovýkonných modelov N.

  • Rekordných 102 vysokovýkonných vozidiel N doručil Hyundai v roku 2022 zákazníkom na Slovensku
  • Najpredávanejším N-kom bol i30 N so 62 registráciami, nasledovaný modelom i20 N (35 ks) a KONA N (5 ks)
  • V roku 2023 predstaví Hyundai svoj prvý vysokovýkonný elektromobil s emblémom N, ktorým bude IONIQ 5 N

 

25 rokov hybridnej technológie Toyota: Päť generácií a výrazný nárast výkonu

Pred 25 rokmi debutovala Toyota Prius, prvý sériovo vyrábaný hybridný automobil. Teraz s modelmi Corolla Cross 2023 a Corolla 2023 vstupuje na trh piata generácia hybridného pohonného systému, ktorý prekonáva svojich predchodcov z hľadiska dynamiky, kultivovanosti výkonu a účinnosti. Hybridy sú v súčasnosti najdôležitejším pohonom v ponuke Toyoty a tvoria viac ako polovicu predajov značky v Európe.

 

MINI v USA otvára kurz na získanie zručností jazdenia s manuálnou prevodovkou

MINI USA v rámci krajiny prináša späť zábavu z jazdy s manuálnou prevodovkou spustením programu MINI Manual Driving School v BMW Performance Center v Thermal v Kalifornii. Oznámenie prichádza krátko po tom, ako MINI potvrdilo, že manuálne prevodovky sa vrátia na americký trh.

BMW Group investuje do roku 2025 v maďarskom závode Debrecín viac ako 2 miliardy eur

Okrem výroby vozidiel pripravuje BMW Group v závode v Debrecíne aj montáž vysokonapäťových batérií. Do roku 2025 vznikne viac ako 500 ďalších pracovných miest. Miesto spustenia výroby NEUE KLASSE  

BMW Group investuje na Slovensku do rozšírenia priestorov stredoeurópskeho Regionálneho distribučného centra BMW v Senci pri Bratislave

Spoločnosť BMW Group rozširuje sklad náhradných dielov v Prologis Park Bratislava o ďalších 10 000 metrov štvorcových. Zákazníci značiek BMW a MINI zo strednej a juhovýchodnej Európy získajú ešte operatívnejší prístup k náhradným dielom. Otvorenie je naplánované na druhú polovicu roka 2023.

ŠKODA je najdôveryhodnejšou automobilovou značkou Slovákov, už po šiesty raz

Značka ŠKODA už po šiesty raz zvíťazila v prieskume Najdôveryhodnejšia značka v kategórii Osobný automobil. Zároveň je jedinou značkou v histórii ankety, ktorá triumfovala v prieskume vždy, keď bola táto kategória vyhlásená. Získaná dôvera je pre spoločnosť ŠKODA najsilnejšou motiváciou byť pre zákazníkov spoľahlivým partnerom aj v nastupujúcej ére elektromobility.

 

RENAULT AUSTRAL VYHRÁVA CENU „BEST BUY CAR OF EUROPE 2023“

Austral ocenený  v kategórii  "Autobest – BEST BUY CAR OF EUROPE 2023"

 

 

ÚPLNE NOVÝ LEXUS RX PRINÁŠA PÄŤHVIEZDIČKOVÚ BEZPEČNOSŤ

Nový Lexus RX dbá o vašu bezpečnosť zakaždým, keď si sadnete za volant. Neustále kontroluje premávku okolo vás a cestu pred vami a dáva pozor na potenciálne riziká nehody. Keď zistí nebezpečenstvo, upozorní vás a v prípade potreby upraví rýchlosť, riadenie a brzdenie, aby vám pomohol vyhnúť sa nehode, resp. aspoň zmiernil následky, ak k nárazu predsa len dôjde.

 

Hyundai a legendárny dizajnér Giorgetto Giugiaro spolu „oživia“ koncept Pony Coupe z roku 1974.

Spoločnosť Hyundai Motor Company oznámila spoluprácu s talianskou dizajnérskou firmou GFG Style, ktorej zakladateľmi sú otec a syn Giorgetto a Fabrizio Giugiaro. 

TOYOTA C-HR PROLOGUE - Pútavá a odvážna

Pútavá Toyota Prius piatej generácie píše ďalšiu kapitolu v priekopníckom príbehu technických inovácií a dynamického dizajnu, pričom zachováva svoju hrdú tradíciu spochybňovania konvencií.

 

ŠKODA FABIA a OCTAVIA získali cenu Firemné vozidlo roku 2022 udeľovanú časopisom Auto Bild

Dva modely značky ŠKODA zvíťazili v čitateľskej ankete Firemné vozidlo roku 2022 odborného časopisu Auto Bild. FABIA získala najviac hlasov v kategórii malých vozidiel a bestseller značky ŠKODA OCTAVIA predstihol svojich konkurentov v kategórii vozidiel strednej triedy.

 

 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén