Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
TIP travel
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Je VW Golf Variant v ponuke aj s pohonom všetkých kolies?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 
Zobraziť iba značku:
TESTY

Fiat Tipo Style 1.0: Pomocník bez emócii

Veľa sa o ňom nerozpráva, pritom má čo ponúknuť. Nemá emóciami prešpikovaný dizajn, ani super modernú technológiu s obrovskými dotykovými displejmi. Je to tak trocha stará škola, ktorá v sebe skrýva poctivé auto do každého počasia. Fiat Tipo presvedčí ako výborný služobník.

 

KIA Sportage PHEV 1,6 T-GDi: Každodenný pracant s pomocníčkou elektrinou

Aktuálna KIA Sportage si na trhu ide svoju vlastnú úspešnú hru. S konkurenciou sa vie biť hrdinsky a vďaka svojim prednostiam je často víťazom. Do redakcie nám prišla v poriadne nabitej výbave a navyše vo verzii plug-in hybrid. Podrobili sme ju testu každodennosti.

 

MG ZS 1.0 TGI Exclusive: Vyzývateľ

Na slovenský trh nedávno prišiel narobiť vietor nový hráč. Nesie slávne anglické meno MG, no neprišiel tvrdohlavo odkazovať na minulosť a ťažiť zo svojej slávy retro doplnkami. Objavil sa v nabitom segmente moderných mestských crossoverov či malých SUV. Vyskúšali sme si ho a treba uznať, že do súboja o trhový podiel je MG vybavené celkom slušne.

 

Volkswagen Golf R: vášeň a rozvaha

Volkswagen Golf bol a ešte aj stále čiastočne je model, ktorý sa konkurencia snažila a snaží dobehnúť, podobať sa mu a odhryznúť mu trocha z jeho trhového koláča nižšej strednej triedy. Golf si v tom súboji vždy počínal veľmi dobre. S chladnou hlavou a bez zbytočných extravagancií odrážal útoky. Z času na čas k tomu pridal trocha veľmi chutného korenia v podobne zábavnejších verzií GTI či pred dvadsiatimi rokmi svalnatým R32.

 

Hyundai Santa Fe 1,6 T-GDi PHEV PREMIUM: robustný bodyguard

Hyundai Santa Fe je v portfóliu automobilky neprehliadnuteľný. Je to stálica, ktorá patrí k najvyhľadávanejším SUV na slovenskom trhu. 

Škoda Karoq 1.5 TSI 7AT: Rozumná voľba

Aktuálne sú debaty o alternatívnych palivách témou dňa. Je to pochopiteľné a je to len otázka času, keď príde k zmene. História automobilizmu si to pamätá niekoľkokrát a to má len niečo cez 130 rokov. Testovať v dnešnej dobe čisto benzínové auto sa teda môže zdať ako poriadny anachronizmus, spiatočníctvo, provokácia. Lenže v čase, keď, zdá sa nie je dostatok dôležitých elementov na výrobu supermoderných áut, to je celkom v poriadku. Do rúk sa nám dostala stredne vybavená Škoda Karoq, s motorom zo stredu portfólia. Je naozaj stredná cesta zlatá?

 

Mercedes-Benz Citan Tourer PRO 110 CDI: Rodinný priateľ

Ak ste sa prehrabávali ponukami automobiliek a hľadali niečo akurátne pre vašu aktívnu rodinu, mohli ste zakopnúť o malosť kombíkov a veľkosť dodávok. Nič medzi tým nie je? Ale je. Existuje kategória vozidiel, ktoré vyhľadávajú najmä malí živnostníci, hodinoví manželia, maliari, remeselníci či trhovníci. 

Extravagantný všeumelec: Hyundai Tucson N-Line 1.6 CRDi

Patrí medzi najvýraznejšie SUV naprieč všetkými triedami. Jeho technika z neho robí schopného pomocníka na každý deň, ktorý sa nebojí prekážok a zvláda aj úlohu jediného vozidla v rodine. Hyundai Tucson je v konkurenčnom boji silným protivníkom. S naftovým motorom a štýlovými doplnkami z kolekcie N-Line svoje plusy ešte zvýrazňuje.

 

Škoda Fabia 1.0 TSI (70 kW): rozumná voľba

Škoda Fabia si za dvadsať rokov, čo je na trhu vydobyla silné renomé racionálneho vozidla. Pre mladoboleslavskú automobilku ide o významný model, ktorý pomáha plniť firemnú pokladničku. Do štvrtej generácie sa preto fabrika pustila s vervou a posunula Fabiu o poschodie vyššie. Kvalitou, štýlom i technológiou. Výrazne si k tomu dopomohla využitím novej platformy.

 

Mercedes-Benz EQS 580 4Matic: Elektróny zaliate luxusom

Vývoj v elektromobilite ide míľovými krokmi dopredu. Bežní užívatelia a konzumenti motorizmu len sotva tušíme, čo všetko sa odohráva v útrobách automobiliek, s čím počítajú ekonómovia, s čím plánovači a čo vlastne dostávajú na stôl vývojári. Automobilky sa s novými výzvami vyrovnávajú rôzne. Priémiové to majú o kúsok náročnejšie, musia tomu všetkému totiž dať navoňaný cveng. Mercedes to pri modeli EQS zvládol bravúrne.

 

|<<<
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén