Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v pondelok o cca 17:00 na STV Šport, v utorok o 17:35 na STV2 a v sobotu o 10:50 na STV2
Hyundai IONIQ 6
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Je Mazda japonská automobilka?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 
NOVINKY

SPOLOČNOSŤ MITSUBISHI MOTORS CORPORATION PREVEZME PRE EURÓPU NIEKTORÉ MODELY RENAULT

Vedenie Aliancie oznamuje, že spoločnosť MITSUBISHI MOTORS CORPORATION (MMC) rozhodla o využití dvoch modelov svojho aliančného partnera Renault pre európsky trh. Mitsubishi tieto modely predstaví v rámci svojej dílerskej siete na vybraných trhoch v Európe od roku 2023. O ktoré modely a trhy sa jedná, je stále predmetom diskusií.

Spoločnosť Bähr & Fess Forecasts označila model Kia Ceed za „vozidlo s najvyššou zostatkovou hodnotou v roku 2025“

Renomovaná spoločnosť Bähr & Fess Forecasts, ktorá sa špecializuje na prieskumy trhu, označila model Kia Ceed za „vozidlo s najvyššou zostatkovou hodnotou v roku 2025“ v kategórii kompaktných vozidiel. Špeciálneho uznania sa dostalo aj modelu Stonic, ktorý skončil druhý v kategórii malých SUV, a tiež modelu Picanto, ktorý získal tretie miesto vo vysoko konkurenčnom segmente malých vozidiel.

 

Model CUPRA Formentor získal hodnotenie 5 hviezdičiek v sprísnenom bezpečnostnom teste Euro NCAP

Formentor, prvý model vyvinutý exkluzívne pre značku CUPRA, získal najvyššie hodnotenie päť hviezdičiek za bezpečnosť od nezávislého medzinárodného konzorcia Euro NCAP.

 

Toyota Yaris bola zvolená európskym Autom roka

Toyota Yaris zvíťazila v prestížnej ankete európske Auto roka 2021. Slávnostné vyhlásenie prebehlo v pondelok popoludní v Ženeve. Pre Yaris ide už o druhé víťazstvo v histórii ankety, prvýkrát si titul odniesol hneď po uvedení na trh v roku 2000. Značka Toyota v ankete bodovala celkom trikrát, v roku 2005 sa európskym Autom roka stal Prius.

 

Každá piata Toyota predaná v Európe bol Yaris

Výsledky predaja Toyoty v Európe v roku 2020 opäť potvrdili, že rozhodnutie spred viac ako 20 rokov vytvoriť mestské auto podľa vkusu a očakávaní európskych zákazníkov bolo zásahom do čierneho. Yaris predstavoval viac ako jednu pätinu  (20,9 %) všetkých automobilov, ktoré v uplynulom roku  opustili európske showroomy Toyoty a jeho podiel v segmente B sa zvýšil na 8,4 %.

 

Hyundai komunikoval v roku 2020 so zákazníkmi najlepšie, rozhodlo o tom hlasovanie verejnosti.

  • Hyundai získal CENU VEREJNOSTI 2020 v kategórii Automobily v súťaži Hermes Komunikátor roka
  • Obhájil tak titul automobilky, s ktorou majú zákazníci pri komunikácii najlepšiu skúsenosť
  • O výsledkoch Ceny verejnosti rozhodlo vyše 41-tisíc hlasov

 

MITSUBISHI PREDLŽUJE ZÁRUKU NA MODEL L200 NA 7 ROKOV

Počnúc dnešným dňom prináša spoločnosť M Motors SK na slovenský trh hneď dve novinky v podobe predĺženej záruky na svoj ikonický pick-up Mitsubishi L200 a doplnkového paketu výbavy „L200 PLUS“ pre zvýšenie výkonu motora.

 

ŠKODA OCTAVIA je slovenské Auto roka 2021

Nová ŠKODA OCTAVIA získala ďalšie prestížne ocenenie. Na slovenskom trhu presvedčila 15-člennú porotu a od dnešného dňa sa môže hrdiť titulom “Auto roka 2021”. Štvrtá generácia bestselleru s logom okrídleného šípu s prehľadom prekonala v bodovom a celkovom hodnotení viacero konkurenčných noviniek a získala prvé miesto v tohtoročnej súťaži.

 

 

Lexus: Tri nadupané modely možno predstaví už tento rok!

Zdá sa, že ponuka značky Lexus by sa onedlho mohla  rozšíriť o tri výnimočné autá, z toho dve novinky. Reč je o novej verzii  sedanu IS F, diabolsky výkonnej  limuzíne LS F a nekompromisnom kupé LC F. Podľa japonských médií ich môžeme očakávať ešte tento rok a bude to naozaj nezabudnuteľná jazda!

 

DS 4: RAFINOVANÉ TECHNOLÓGIE

Zisková značka DS Automobiles s rastúcim podielom na trhu na celom svete napriek bezprecedentnej zdravotnej situácii zrýchľuje vývoj modelu DS 4. Stojí na spoľahlivom základe s jedinečnými a svetoznámymi odbornými znalosťami v oblasti elektrifikácie. S novou triedou Premium C ponúka zdokonalenie a najnovšie technické znalosti, s ktorými chce získať nových fanúšikov.

L’argus: Autom roka je Nová Dacia Sandero

Francúzsky automobilový magazín L’argus označil Novú Dacia Sandero za Car of the Year 2021. Nové Sandero bolo vybraté skupinou motoristických novinárov z rôznych médií (vrátane La Tribune, Le Monde, L’Équipe, RTL, La Voix du Nord,...) z 32 aktuálnych modelov trhu.

 

Hyundai predstavuje nový model TUCSON vo verzii N Line

V krátkom slede po predstavení nového modelu TUCSON, pripravila automobilka Hyundai Motor pre svoj najpredávanejší model v Európe aj športovú verziu N Line. Nový model TUCSON N Line spája dynamický dizajn, komfort a pokročilé možnosti konektivity modelu TUCSON so štýlom a postojom verzie N Line inšpirovanej motoršportom.

 

Hyundai KONA Electric získal päťhviezdičkové hodnotenie Green NCAP.

  • Elektrické subkompaktné SUV spoločnosti Hyundai Motor, KONA Electric, získalo od organizácie Green NCAP maximálne možné hodnotenie
  • Green NCAP je nezávislá organizácia, ktorá hodnotí automobily na základe energetickej účinnosti a emisií
  • KONA Electric je po modeli IONIQ Electric už druhým batériovým elektromobilom, ktorý získal maximálne hodnotenie päť hviezdičiek.

 

SEAT spustil výrobu modelu Tarraco 2.0 TSI DSG 4Drive s výkonom 180 kW (245 k)

SEAT teraz ponúka ešte vyšší výkon vo svojom modelovom rade veľkého SUV Tarraco spustením výroby verzie 2.0 TSI DSG 4Drive s výkonom 180 kW (245 k)

Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020

Na Slovensku v roku 2020 bolo celkovo zaregistrovaných 82 676 nových vozidiel v kategórii M1 a N1. Celkový trh s uvedenými vozidlami tak poklesol o takmer 25% oproti roku 2019.

 

 

 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén