Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
Hyundai Kona
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Má Mitsubishi Colt k dispozícii aj naftové motory?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 
NOVINKY

Jubilejné 20. výročie partnerstva Škoda Auto a Tour de France sa nesie v znamení elektromobility

› Škoda Auto je už od roku 2004 oficiálnym hlavným partnerom a dodávateľom vozidiel pre Tour de France
› Automobilka z Mladej Boleslavi poskytne organizátorom viac ako 200 elektrifikovaných sprievodných vozidiel
› Riaditeľ pretekov, Christan Prudhomme, povedie pelotón vo veliteľskom vozidle Enyaq Sportline
› Partnerstvo pokračuje aj v ženských pretekoch Tour de France Femmes
› K tlačovej správe je priložený rozhovor s Christianom Prudhommem a vodičom veliteľského vozidla

SVETOVÁ PREMIÉRA ÚPLNE NOVÉHO MODELU TOYOTA C HR

Uvedenie pôvodného modelu Toyota C-HR na trh bolo zlomovým bodom pre spoločnosť Toyota aj pre európsky segment vozidiel C-SUV. Išlo o radikálny prírastok na vysoko konkurenčnom trhu, ktorý kontrastoval s konvenčným štýlom SUV a svojím dramatickým dizajnom s ostrými hranami sa priblížil vzhľadu súčasných športových kupé.

SsangYong Korando CLUB – nová verzia dostupná už od 20 990 € s DPH

Automobilka SsangYong už piatym rokom ponúka slovenským zákazníkom svoje vozidlá s atraktívnym pomerom ceny a hodnoty. Teraz prichádza s upravenou ponukou modelu Korando. „Chceme, aby náš obľúbený model Korando bol ešte dostupnejší našim zákazníkom, a preto prichádzame s jeho novou verziou CLUB, ktorá štartuje od 20 990 € s DPH,“ vysvetľuje Petr Škutina, Country Manager SsangYong pre CZ&SK. Veľkou výhodou je, že aj pri verzii CLUB je možné ľubovoľne zvoliť medzi pohonom predných či všetkých kolies a manuálnou či automatickou prevodovkou.

RENAULT KANGOO, BESTSELLER, NAJPREDAVANEJSIE ELEKTRICKE VOZIDLO VO SVOJOM SEGMENTE OD ROKU 2011

  • Renault Kangoo, prvý elektromobil v histórii, ktorý získal titul Medzinárodná dodávka roka 2011, čím vytvoril novú kategóriu vozidiel, je historicky najpredávanejším modelom v segmente
  • Továreň Maubeuge v severnom Francúzsku vyrobila od roku 2011 viac ako 90 000 vozidiel Renault Kangoo a 10 000 partnerských vozidiel 100% elektrických .
  • Od svojho uvedenia na trh slúži model ako ideálne testovacie pole pre elektrické vozidlá značky

Nový Hyundai KONA má slovenské ceny. Rozmermi narástol, ale benzín a 4x4 ostali.

Slovenský importér značky Hyundai zverejnil vo štvrtok 15. júna cenník novej generácie úspešného SUV modelu KONA s benzínovým a hybridným pohonom. Cena auta s benzínovým motorom 1,0 T-GDi (88,3 kW/120 k) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou začína na sume 22 590 €. Zákazníkov, ktorí hľadajú vyšší výkon, poteší motor 1,6 T-GDi (145,6 kW/198 k), ktorý je k dispozícii aj s pohonom 4x4 od 31 290 €. Cena hybridnej KONY začína na 30 690 €. Vrchol ponuky predstavuje športovo ladená KONA v bohatej výbave N Line+, ktorá stojí od 33 390 €.

Toyota GR Corolla H2 Concept – prvé pretekárske auto na kvapalný vodík

Toyota GR Corolla H2 Concept, poháňaná kvapalným vodíkom, absolvovala 24-hodinové preteky na okruhu Fudži. Ide o prvé pretekárske auto na svete, ktoré používa tento typ paliva. Vodíkový spaľovací motor spoločnosti Toyota bol testovaný vo veľmi náročných podmienkach.

Škoda Enyaq bude nasadená u záchranárov už aj na ostré zásahy, v ich službách má za sebou prvý úspešný rok

Škoda Enyaq má ako prvé elektrické vozidlo záchranárov na Slovensku za sebou úspešné skúšky v teréne

 

SVETOVÁ PREMIÉRA ÚPLNE NOVÉHO MODELU LEXUS LBX

Lexus neustále rozvíja vnímanie pojmu luxus, a to nielen vytváraním žiaducich a vzrušujúcich automobilov, ale aj predefinovaním úplného zážitku z kúpy a vlastníctva vozidla.

 

Hyundai STARIA je už v predaji. MPV novinka ponúka futuristický dizajn, bohatú výbavu aj pohon 4x4.

Presne 1. júna na Deň detí odštartoval Hyundai na Slovensku predaj svojej ďalšej tohtoročnej novinky, multifunkčného vozidla STARIA. Futuristicky pôsobiace MPV cieli na rodiny, ale osloviť dokáže aj milovníkov outdoorových aktivít a firmy. STARIA je štandardne vybavená naftovým motorom 2,2 CRDi s výkonom 130 kW (177 k) a maximálnym krútiacim momentom 430 Nm, 8-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies s aktívnym prenosom krútiaceho momentu. Akciová cena praktickej 9-miestnej verzie začína na sume 53 490 €, luxusná a na maximálny komfort pasažierov orientovaná 7-miestna verzia stojí od 58 490 €.

 

Veľká modernizácia vlajkovej lode Volkswagen: Touareg prichádza s novými technológiami a novým dizajnom

Volkswagen podrobil tretiu generáciu modelu  Touareg rozsiahlej modernizácii. Ako prvý model značky VW prináša novo vyvinuté svetlomety „IQ.Light – HD-LED-Matrix“ s vysokým rozlíšením. Okrem toho výrobca zušľachtil aj interiér sériovým digitálnym panelom „Innovision Cockpit“ s najnovšou úrovňou hardvéru a softvéru. Nový senzor zaťaženia strechy a zdokonalené systémy podvozka rozširujú rozpätie medzi komfortom a maximálnou agilitou. Modernizovaná verzia sa dá na prvý pohľad rozoznať podľa nového dizajnu prednej a zadnej časti karosérie s inovatívnymi prvkami ako osvetlená lišta na maske vpredu a nové zadné svetlá prepojené svietiacim pásom s červeným osvetleným logom VW.  

5 hviezdičiek Euro NCAP pre Renault Austral

Model Austral práve získal maximálne hodnotenie, 5-hviezdičiek pri skúške nezávislej organizácie Euro NCAP.

Toyota a CaetanoBus vybavia madridskú verejnú dopravu vodíkovými autobusmi

Madrid sa po Barcelone stáva druhou metropolou Španielska, kde budú cestujúcich v MHD prepravovať vodíkové autobusy H2.City Gold. CaetanoBus zrealizuje objednávku na 10 takýchto vozidiel s palivovými článkami s nulovými emisiami od spoločnosti Toyota do roku 2024

Nové generácie vozidiel Kodiaq a Superb úspešne dokončili testy v extrémne nízkych teplotách za polárnym kruhom

Nové generácie modelov Škoda Superb a Kodiaq úspešne prešli intenzívnym testovaním v mrazoch za polárnym kruhom. Funkcie, kvalita a odolnosť vozidiel boli sledované pri teplotách až mínus 30 stupňov Celzia. Hlavný dôraz bol pri týchto testoch kladený na jazdnú stabilitu, komfort cestujúcich v extrémne chladných podmienkach a na celkovú spoľahlivosť pri dlhej jazde v zime. Vozidlá museli obstáť aj v prípadoch, keď je potrebné uniesť zvýšenú hmotnosť spôsobenú vrstvou ľadu a snehu. Po dokončení skúšok v extrémnych mrazoch vstupuje testovanie nových modelov do záverečnej fázy. Nový Superb a druhá generácia modelu Kodiaq budú mať svetové premiéry na jeseň 2023.

 

Nový Hyundai i20 zaujme elegantným a športovým dizajnom aj hravou farebnosťou.

Hyundai predstavil nový i20, ktorý vyrazí na cesty s osvieženým, štýlovým dizajnom. Vyniká aj bohatým bezpečnostným balíkom a vyspelými funkciami konektivity.

 

Toyota Hilux vo verzii GR SPORT spája športový štýl s ikonickou odolnosťou a spoľahlivosťou

Toyota Hilux je off-roadová legenda a potvrdzujú to tri víťazstvá na Rely Dakar, ako aj milióny vozidiel slúžiacich svojim majiteľom aj v tých najťažších podmienkach. Verzia GR SPORT, inšpirovaná vysokovýkonným modelom používaným tímom TOYOTA GAZOO Racing na Rely Dakar a Majstrovstvách sveta v cross-country rely, vyzdvihuje terénne atribúty tohto pick-upu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén