Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9,35 hod.,
s reprízami vo štvrtok o 17,30 hod. na STV2 a v sobotu o 7,30 hod. na STV1
Škoda Fabia
 
 
Aktuálna súťažná otázka
Vyrába Volkswagen model Polo už v 4. generácii?
 
A: Áno

B: Nie 
 
 
NOVINKY

Hyundai získal tri dizajnérske ocenenia Red Dot Award 2020

Spoločnosť Hyundai znovu potvrdila svoje globálne vedúce postavenie v oblasti dizajnu získaním troch prestížnych ocenení Red Dot Award 2020 v sekcii dizajnových konceptov vrátane titulu "Best of the Best" v kategórii "Mobilita a doprava".

 

Toyota a jej krížniky – od Land po Lunar Cruiser

Je jedným z najvýraznejších modelov Toyoty na svete. Land Cruiser oceňujú vo všetkých zemepisných šírkach.  Kvôli reputácii nezničiteľného  teréniaka Toyota opakovane vo svojej histórii siahla po názve Cruiser (krížnik). Tu sú modely japonskej automobilky s legendárnym názvom.

 

JÁN VOLKO A BENZINOL NA SPOLOČNEJ DRÁHE

Vysoký výkon a veľký potenciál patria k sebe. Oboma prívlastkami sa môže pochváliť spoločnosť Benzinol Slovakia s.r.o., prevádzkujúca rozrastajúcu sa sieť čerpacích staníc, a najúspešnejší slovenský atlét na krátke trate Ján Volko. Nové partnerstvo Benzinol – Volko je tak logickým spojením dvoch hráčov s ambíciou jasného napredovania.

 

Nové vozidlá Mazda teraz s bonusom za výkon

Unikátna ponuka platí teraz na všetky nové vozidlá Mazda. V súlade s dlhoročnou stratégiou značky poskytovať radosť z jazdy teraz ponúka takzvaný „bonus za výkon“. Laicky povedané, v tejto chvíli sa rozhodne oplatí vybrať si Mazdu s čo najsilnejším motorom. Za každý kilowatt výkonu môžete dostať bonus až 30 eur.

 

Nový Tiguan v predaji na Slovensku

Po spustení predpredaja v druhej polovici augusta v týchto dňoch Spoločnosť Porsche Slovakia, autorizovaný importér značky Volkswagen na Slovensku, spustila riadny predaj modernizovaného modelu Tiguan. Bestseller značky Volkswagen prichádza s osvieženým vonkajším dizajnom a množstvom technických noviniek. Nový Tiguan je v súčasnosti k dispozícii s dvoma benzínovými motormi TSI s výkonmi 96 a 110 kW (130 a 150 k) a troma naftovými motormi TDI vo výkonovom pásme od 90 kW (122 k) do 147 kW (200 k). 

MITSUBISHI V EURÓPE PREDSTAVÍ ECLIPSE CROSS PLUG-IN HYBRID

  • Pokračovanie úspechov plug-in hybridnej technológie Mitsubishi v Európe
  • Evolúcia modelu Eclipse Cross (facelift + nový pohonný agregát PHEV*)
  • Dostupnosť na vybraných európskych trhoch
  • Nejedná sa o odklon od pôvodne deklarovaného zámeru, že sa už v Európe nebudú uvádzať úplne nové modely Mitsubishi

 

Lexus zaregistroval novú známku. RX plug-in hybrid onedlho v Európe?

Lexus  si nedávno zaregistroval na európskom patentovom úrade ochrannú známku RX 450h+. Nový názov pravdepodobne znamená SUV RX s plug-in hybridným pohonom.  Je to už druhé označenie 450h+, ktoré nahlásila japonská značka.  Pripravuje Lexus dva hybridy nabíjané zo zásuvky?

 

Nový Kia Stonic GT Line

Kia dnes odhalila nový model Kia Stonic GT Line, posledný modelový rad tejto značky, ktorý sa rozširuje o športovú špecifikáciu „GT Line“.

 

Volvo Cars začala výrobu plnoelektrického modelu XC40 Recharge

XC40 Recharge je prvým z viacerých plnoelektrických modelov značky Volvo, ktoré sú pripravené na trh, a začiatok jeho výroby predstavuje významný krok smerom k ambícii spoločnosti Volvo Cars znížiť svoju uhlíkovú stopu do roku 2025 o 40 percent. V tom istom roku značka očakáva, že 50 percent jej celosvetového predaja budú tvoriť plnoelektrické automobily a zvyšok hybridy.

 

Hyundai predstavil nový i20 N Line

Po odhalení novej generácie modelu i20 začiatkom tohto roka spoločnosť Hyundai Motor oznámila najnovší prírastok vo svojom portfóliu N Line: úplne nový model i20 N Line. 

PRVÝ ČISTO ELEKTRICKÝ LEXUS PONÚKA NA MIERU PRISPÔSOBENÝ ZÁŽITOK Z VLASTNÍCTVA ELEKTROMOBILU

Japonský výrobca luxusných automobilov uviedol komplexné riešenie s názvom „Lexus Charging Network“. Ide o inovatívnu technológiu, ktorá sa stane centrom zážitkov pre majiteľov modelu UX 300e a s ktorou si užijú príjemnú a bezproblémovú jazdu vo svojom prvom čisto elektrickom vozidle. 

NOVÝ RENAULT ARKANA – HYBRIDNÉ SUV KUPÉ MIERI DO EURÓPY

  • Originálne SUV kupé prichádza na európsky trh v hybridnej verzii
  • Má silnú osobnosť: kombinuje potešenie z jazdy, pohodlie, priestrannosť a osobitý štýl
  • Kompletná ponuka hybridov, prvá v toto segmente: E-TECH Hybrid 140 a dva benzínové motory (TCe 140 a TCe 160) s 12 voltovou mikrohybridizáciou
  • V unikátnej R.S. Line verzii ako dynamickejšie a športovejšie vozidlo
  • Nový Renault Arkana bližšie predstavíme v prvej polovici roka 2021

 

Nová Toyota Land Cruiser už pozná ceny pre slovenský trh

Na slovenský trh prichádza zmodernizovaná Toyota Land Cruiser. Ponúkne výkonnejšiu pohonnú jednotku, nové bezpečnostné asistenčné systémy a niekoľko dizajnových úprav. Uvádzacia cena nového modelu LC 150 sa začína na 46 990 €.

 

Nový SEAT Ateca 2020 v predpredaji od 19.990 EUR s Full LED

Model SEAT Ateca, ktorý bol navrhnutý a vyvinutý v Barcelone a vyrába sa v Kvasinách (Česká republika), dodal v roku 2016 nový impulz do modelového programu španielskej značky ako jej prvé SUV – vozidlo segmentu, ktorý je zvlášť dôležitý pre pokračujúci úspech značky SEAT. Od uvedenia na trh sa celosvetovo predalo vyše 300.000 kusov modelu  SEAT Ateca, čo je dôkazom veľkého úspechu kompaktného SUV.

 

Nový Hyundai Tucson: technicky vyšperkovaný, dizajnovo výnimočný

Spoločnosť Hyundai Motor odhalila novú generáciu modelu Tucson, ktorá sa vyznačuje pokrokovým a odvážnym dizajnom ako aj špičkovými technológiám, vďaka čomu vytvára nové štandardy v segmente kompaktných SUV. Zároveň ponúka najširšiu paletu elektrifikovaných pohonných jednotiek vo svojom segmente, čím podčiarkuje záväzok automobilky Hyundai k používaniu čo najčistejších pohonov a zároveň si zachováva svoj typický charakter vozidla SUV.

 

 
 
 
 
 
 
Autosalón
VOLKSWAGEN TIGUAN ALLSPACE28.11.2021
KIA STONIC GT LINE 1.0 T-GDi28.11.2021
NOVÝ SEAT IBIZA22.11.2021
KIA CEED SW 1.5 T-GDi22.11.2021
HYUNDAI i20N18.11.2021
DACIA SPRING18.11.2021
 
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén