Televízna relácia Autosalón sa v premiére vysiela každú nedeľu na STV1 o 9:40
s reprízami v utorok o 17:30 na STV2, v stredu o 5:30 na STV1 a v sobotu o 10:50 na STV2
Hyundai Kona
 
 
Aktuálna súťažná otázka
 
Má Mitsubishi Colt k dispozícii aj naftové motory?
 
A: Áno

B: Nie

 
 
 
NOVINKY

Najlepšia známka v teste Euro NCAP 2022: Trieda T od Mercedes-Benz získala päť hviezdičiek za vyššiu bezpečnosť

Nová Trieda T presvedčila v nezávislom teste bezpečnosti Euro NCAP [1] vo všetkých štyroch kategóriách týkajúcich sa bezpečnosti cestujúcich, detí, ochrany chodcov a asistenčných systémov. Najmä pokiaľ ide o bezpečnosť detí, je lídrom v segmente kompaktných vanov. Trieda T je štandardne vybavená systémom iSize pre tri detské sedačky a detskými poistkami na oboch posuvných dverách. S príslušnou výbavou majú aj elektrické okná vzadu detskú poistku. Na ochranu všetkých pasažierov je na palube štandardne sedem airbagov.

 

Hyundai Motor odhalil dizajn plne elektrického IONIQ 6, aerodynamického streamlinera s premysleným dizajnom interiéru.

 • Nový príspevok spoločnosti Hyundai Motor do portfólia svojej značky IONIQ venovanej batériovým elektrickým vozidlám (BEV) prináša estetiku streamlinera a funkčnú efektívnosť v rámci dizajnovej témy Etickej jedinečnosti.
 • Jednoducho zakrivený aerodynamický profil a starostlivo vytvorené kontúry prinášajú veľmi nízky koeficient odporu vzduchu len 0,21, najnižší zo všetkých doterajších modelov Hyundai
 • Kabína podobná kokónu - zámotku s komfortnými funkciami a prispôsobiteľným vnútorným osvetlením ponúka osobný a flexibilný priestor pre posádku.
 • IONIQ 6 zároveň predstavuje novo navrhnutý emblém „H“ a využíva viac ako 700 parametrických pixelov, ktoré podčiarkujú jeho jedinečnosť.
 • Udržateľné materiály použité vo vozidle odrážajú záväzok značky k hodnotám čistej mobility.

 

Prvá limuzína Volkswagen s elektrickým pohonom: svetová premiéra ID. AERO1

Dynamický, výkonný a dokonale aerodynamický: dnešnou premiérou štúdie ID. AERO v Číne poskytuje Volkswagen náhľad na prvú globálnu limuzínu značky s výlučne elektrickým pohonom. Budúci model bude situovaný v segmente limuzín vyššej strednej triedy. Jeho progresívny, štýlový a aerodynamický dizajn umožnil veľkorysý vnútorný priestor v kabíne posádky. Sériová verzia pre čínsky trh sa má začať predávať v druhom polroku 2023. Takisto na rok 2023 plánuje Volkswagen štart výroby sériového európskeho modelu v závode Emden.

Nová Toyota RAV4 v modelovej verzii 2023 prináša zlepšené multimédiá, konektivitu a bezpečnosť

Toyota odhaľuje sériu zlepšení nového modelu RAV4 v modelovej verzii 2023. Celý rad zmien je zameraný na väčší komfort na palube vozidla. Zdokonalené sú nové multimediálne systémy a nový digitálny prístrojový štít s možnosťou prispôsobenia podľa potrieb vodiča. Zlepšenia sa dotýkajú aj bezpečnosti, konkrétne nových funkcií, o ktoré bol rozšírený balík bezpečnostných technológií Toyota Safety Sense.

 

 

Predplatený servis ako nástroj boja proti inflácii? ŠKODA na Slovensku ponúka servisné balíčky, aby pomohla vodičom ušetriť

Vozidlá značky ŠKODA typicky charakterizuje vynikajúci pomer ceny a výkonu, ako aj ich ekonomicky výhodná prevádzka. Aj preto si modely českej automobilky dlhodobo vyberá množstvo slovenských vodičov, či už ako svoje osobné auto, alebo firemné flotilové vozidlo. Aby si aj v časoch, kedy inflácia takmer všetko predražuje, modely ŠKODA zachovali svoj ekonomický atribút, má značka ŠKODA na Slovensku ďalšiu ponuku, vďaka ktorej sa ňou ponúkané vozidlá stávajú ešte výhodnejšími. ŠKODA servisné balíky zabezpečia vozidlu nielen príkladnú starostlivosť, ale prinášajú benefit tiež pre tých, ktorí chcú čo najlepšie zhodnotiť svoje peniaze. 

Kia spustila predpredaj novej Kia Niro

Úplne prepracovaná Kia Niro novej generácie urýchľuje prechod na udržateľnú elektromobilitu
Systémy hybridného, plug-in hybridného a čisto elektrického pohonu umožňujú jednoduchý a intuitívny prechod na elektrifikovanú mobilitu bez akýchkoľvek kompromisov

Predpredaj novej Kia Niro na Slovensku spustený 17. júna 2022 predstavením cenníka pre všetky tri pohony

V máji predal najviac elektromobilov Hyundai. Slovenskému trhu naďalej dominuje i30.

 • V máji doručil Hyundai zákazníkom na Slovensku 991 nových vozidiel a získal 13,68% podiel na trhu
 • Kórejská automobilka si naďalej drží prvenstvo u súkromnej klientely, ktorá si v máji prevzala 502 vozidiel, čo predstavuje vyše 21% trhový podiel u tohto typu zákazníkov
 • Hyundai zaznamenal aj najvyšší počet registrácií čisto elektrických vozidiel (29 ks) a jeho model i30 si drží pozíciu najpredávanejšieho nového auta tohto roka
 • V prvých piatich mesiacoch roka 2022 zaznamenal Hyundai medziročný nárast predajov o vyše 39% a posilnil svoj trhový podiel o 2,9 percentuálneho bodu

 

KARAVÁNA NAJNOVŠÍCH ELEKTRICKÝCH A HYBRIDNÝCH MODELOV ZNAČKY RENAULT CESTUJE PO SLOVENSKU

 • E-Tech tour štartuje tento piatok, 10.6. v Bratislave
 • K dispozícií je 6 elektrických, hybridných a plug-in hybridných modelov Renault
 • Náš vyškolený Renault tím Vám rád odpovie na Vaše otázky. Detičky  sa tiež nudiť nebudú 

 

Tri návrhy mestského crossoveru podľa Toyoty

Zákazníci čoraz častejšie vnímajú malé SUV a crossovery ako mestské autá. Toyota má tri modely, ktoré dokážu splniť túto funkciu. Aygo X (čítaj cross), Yaris Cross, C-HR sú vozidlá, ktoré naplno predvedú svoj potenciál práve v meste. Aké sú ich výhody? 

Kia EV6 získala od Euro NCAP 5 hviezdičiek za bezpečnosť

Po rozsiahlych testoch Euro NCAP, poprednej nezávislej organizácie pre testovanie bezpečnosti vozidiel, získal čisto elektrický crossover Kia EV6 najvyššie hodnotenie za bezpečnosť. Model EV6 dosiahol maximálny počet 5 hviezdičiek, čím opäť raz potvrdil pôsobivé bezpečnostné kvality tohto vozidla.

 

Hyundai i20 N je už najpredávanejším N-kom na Slovensku

35 N-iek za štyri mesiace

Za prvé štyri mesiace roka 2022 pribudlo na slovenských cestách ďalších 35 vozidiel z výkonného radu N od značky Hyundai. 

PREMENA AUTOMOBILOVÉHO PRIEMYSLU: RENAULT ODHAĽUJE SVOJE KONCEPČNÉ VOZIDLO SCENIC VISION

Renault sa skrz svoju koncepciu udržateľnosti a strategického plánu Renaulution vydal na cestu zásadnej premeny. Zameriava sa  na ekonomickú, environmentálnu a sociálnu dimenziu svojich aktivít s cieľom dosiahnuť uhlíkovú neutralitu v Európe do roku 2040 a celosvetovo do roku 2050.

 

Umocnené emócie: nové pakety competition a competition plus pre Audi RS 4 Avant a Audi RS 5

Audi Sport GmbH zvýrazňuje športový charakter modelov Audi RS 4 Avant* a Audi RS 5*. Nový paket competition je prešpikovaný prvkami, ktoré vizuálne dodávajú vozidlám ostrejší vzhľad a súčasne aj umocňujú emócie pri jazde. Paket competition plus navyše so svojim voliteľným nastaviteľným podvozkom (športový podvozok RS pro) zabezpečuje maximum dynamiky a pôžitku z jazdy pri zachovaní spôsobilosti na každodenné jazdenie. Menej je niekedy viac: vďaka zredukovanému tlmeniu hluku sa RS 4 Avant* a RS 5* vyznačujú dramatickou akustikou na novej úrovni. Energický motor 3.0 V6 Biturbo dosahuje výkon 331 kW (450 k) a poskytuje maximálny krútiaci moment 600 Nm v pásme od  1900 do 5000 otáčok za minútu (kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 8,8 – 8,7; kombinované emisie CO2 v g/km: 201– 199). Od júla budú Audi RS 4 Avant* a RS 5* s paketmi competition v showroomoch predajcov. 

Nová Kia Niro ponúka elektrifikovanú mobilitu pre každého

V rámci rýchlo pokračujúcej elektrifikácie ponúka nová Kia Niro intuitívne riešenie pre zákazníkov, ktorí chcú podniknúť svoj prvý krok na ceste k lepšie udržateľnej budúcnosti. Nový model ponúka na výber tri mimoriadne úsporné systémy elektrifikovaného pohonu, celý rad pokročilých prvkov a technológií, ako aj odvážny dizajn a jazdné vlastnosti, ktoré neodmysliteľne patria k prelomovým vozidlám CUV.

V Košiciach otvorili pre značky Lexus a Toyota najväčší autosalón na Slovensku

Značky Toyota a Lexus otvorili v uplynulých dňoch v Košiciach svoj najväčší tuzemský showroom. Investorom projektu a prevádzkovateľom autosalónu je autorizovaný predajca AUTO – VALAS GROUP. Výstavba trvala necelých 12 mesiacov.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 4TV, s.r.o. 2010, Všetky práva vyhradené!
Akékoľvek kopírovanie a rozširovanie textov a fotografií, alebo ich častí je povolené len s písomným súhlasom prevádzkovateľa.

Webhosting a registrácia domén